dziecko, zajęcia plastyczne, przedszkolak, przedszkole

Warsztaty artystyczne dla dzieci - lipiec-sierpień, Łódź

Zapraszamy na warsztaty plastyczne.
dziecko, zajęcia plastyczne, przedszkolak, przedszkole
WAKACYJNE SPOTKANIA ZE SZTUKĄ  W LABORATORIUM DZIAŁAŃ ARTYSTYCZNYCH

Laboratorium Działań Artystycznych przy Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi zaprasza dzieci tygodniowe warsztaty, w czasie których uczestnicy będą mieli okazję twórczo działać, rozwijać swoje zdolności i zainteresowania i poznawać nowe techniki plastyczne. Poza tym będzie czas na gry i zabawy, zajęcia ruchowe, próbowanie swoich sił w różnego rodzaju tańcach i zajęciach rytmicznych. W programie jest też zapoznanie się z uczelnią – zarówno zwiedzanie budynków i wybranych pracowni, jak również poznanie jej specyfiki i obejrzenia eksponowanych prac studentów. Każdy poniedziałek dzieci spędzą w budynku głównym ASP przy ul. Wojska Polskiego 121. W pozostałe dni zajęcia odbywać się będą w Domku Ogrodnika – budynku specjalnie przygotowanym do prowadzenia warsztatów artystycznych i wystaw, położonym w centrum Parku Źródliska - najstarszego łódzkiego parku, który jest wspaniałym miejscem do spacerowania i odbywania zabaw na wolnym powietrzu.
Zajęcia prowadzone będą w powtarzających się trzytygodniowych cyklach, z których każdy przybliżać będzie uczestnikom trzy podstawowe dziedziny sztuki: malarstwo, rzeźbę i grafikę. 
W każdym tygodniu tematyka zajęć będzie skupiona wokół tematu wiodącego, lecz zajęcia będą urozmaicone i różnorodne, tak, by umożliwiać wykazanie się inwencją twórczą na wiele różnych sposobów. Każdy blok zajęć plastycznych wzbogacony będzie o zajęcia taneczno – ruchowe, które będą okazją do zapoznania się z możliwościami wypowiadania się przez gest, ruch i taniec i wydobywania w ten sposób zasobów indywidualnej ekspresji. Proste kroki taneczne, układy choreograficzne oraz zabawy  z improwizacją będą innym niż twórczość plastyczna sposobem wyrażania siebie. 
 
Szczegółowy program półkolonii dostępny jest na stronie www.laboratorium.asp.lodz.pl.
 
„Malowanie i projektowanie” 
Podczas tego warsztatu uczestnicy będą tworzyć dzieła malarskie w różnych technikach, poznają też podstawowe zasady projektowania użytkowego i samodzielnie będą wykonywać projekty oraz makiety.  
 
„Grafika i tkanina”
Ten warsztat będzie inspirowany wizytą w pracowniach: grafiki warsztatowej i tkaniny. Uczestnicy będą tworzyć własne grafiki - przygotowywać matryce i wykonywać odbitki, stosując proste techniki. Zapoznają się także z podstawami tkactwa i projektowania wzorów na tkaninach.
 
„Rzeźbienie i unikatowe ozdoby”
Poznanie specyfiki form przestrzennych i komponowanie ich z różnorodnych materiałów oraz własnoręczne tworzenie ozdób to główne zadania dla uczestników tego warsztatu. Oglądanie rzeźb eksponowanych na terenie uczelni oraz zwiedzanie pracowni biżuterii unikatowej, dostarczy podstawowej wiedzy na temat tych dziedzin sztuki i stanie się inspiracją do samodzielnej pracy.
 
To propozycja zajęć artystycznych dla dzieci w wieku 6 - 8 oraz 9 -12 lat.
Zajęcia odbywać się będą w godz. 9:00-15:00 (opieka nad dziećmi w godz. 8:30-15:30).
Miejsce: Domek Ogrodnika, (Plac Zwycięstwa 2) na terenie Parku Źródliska.
Cena za udział dziecka w tygodniowych warsztatach to 350,00 złotych. Cena obejmuje udział w zajęciach, opiekę, ubezpieczanie uczestnika od NNW oraz lunch. 
 
Informacja i zapisy: laboratorium działań artystycznych /042/ 254 74 81
Zapisy są przyjmowane do 24 czerwca br. na zajęcia odbywające się w m-cu lipcu oraz do 
26 lipca br. na zajęcia odbywające się w m-cu sierpniu br.
 
Zgłoszenia dziecka prosimy przysyłać emailem na: laboratorium@asp.lodz.pl lub faxem 
/0 42/ 254 74 82.
 
 
Redakcja poleca: Bezpłatne warsztaty dla położnych i pielęgniarek środowiskowych – byliśmy tam z kamerą
Zobacz relację z nietypowego szkolenia dla położnych. Tematy, które poruszano były bardzo trudne, ale niezwykle ważne. Sprawdź, w jakich dziedzinach położne szkolą się dla was.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy