GRY
 
 

Warsztaty ceramiczne dla dzieci

Od 13.02.2013r., Warsztaty ceramiczne obejmują naukę ręcznego formowania z gliny podstawowymi technikami: z plastra, z wałeczków, z bryły.

dom kultury zacisze
PRACOWNIA CERAMIKI
Zajęcia: środa
Dzieci (od 5 lat) godz. 17.30-19.00,
Młodzież i dorośli 19.10-20.40.
Cena 120 zł/m-c – opłata za luty: 90 zł.

Już prowadzimy zapisy.

Przygotowując ciekawe tematy, na zajęciach korzystamy z przeróżnych narzędzi. Od specjalistycznych, przeznaczonych dla ceramików, poprzez przedmioty, które znaleźć można w każdym domu (foremki do wykrawania, przeróżne grubo tkane tkaniny, koronki), skończywszy na przedmiotach znalezionych w otaczającym nas środowisku, np. liście, kwiatki, muszelki i łodygi roślin. Wszystkie je można z powodzeniem odbijać w glinie tworząc cudne i niepowtarzalne wzory i faktury.

Wyciskamy także naczynia we wcześniej przygotowanych gipsowych formach. Wszystkie prace wypalamy w piecu ceramicznym. Uczestnicy sami szkliwią i dekorują swoje dzieła. Prócz lepienia ręcznego uczymy także toczenia z gliny na elektrycznym kole garncarskim. Każdy może spróbować swoich sił tworząc wazony, miski czy kubki.

Staramy się, by każdy uczestnik naszych zajęć czuł się odprężony i zadowolony ze swoich działań, co przekłada się na efekty końcowe w postaci pięknych, dopracowanych prac ceramicznych. 


Dom Kultury ZACISZE
 ul. Blokowa 1
03-641 Warszawa
Redakcja poleca: Czy zapisać dziecko na piłkę nożną? – zobacz film
O karierze piłkarskiej marzy niejeden chłopak i niejedna dziewczynka. Ale aby taką karierę zrobić, trzeba zacząć trenować od małego. Zresztą na treningi piłki nożnej warto zapisać dziecko nie (tylko) z powodów ambicjonalnych. Dlaczego? Zobacz film z treningu Akademii Piłkarskiej Legia Warszawa.
Doładuj
Przeładuj