GRY
 
 

Warsztaty dla dzieci - ubieranie zajęcy - 24.03, Katowice

Już w weekend dzieci w Katowicach będą mogły pobawić się w stylistów i... ubrać świąteczne zające.

silesia, centrum handlowe
Wystylizują zające, które pomogą dzieciom
 
Nie tylko ludzie mogą liczyć na szałową kreację w Silesia City Center, także gigantyczne, bo mające aż 2,35 m zające. Dwanaście takich figur stanęło właśnie na Placu Słonecznym przed centrum. Już w niedzielę, dzieci wspólnie ze stylistami stworzą dla nich ubrania oraz dodatki. Materiałem, z którego uszyte zostaną kubraczki, t-shirty i zajęcze krawaty będą używane ubrania. Przez tydzień do Silesia City Center mógł je przynieść każdy. Uzbierało się ponad 50 kg. Dochód z licytacji tak wystylizowanych zajęcy wielkanocnych wesprze Dom Aniołów Stróżów w organizacji letnich wakacji dla ponad 50-ciu podopiecznych.
 
 
Pokażą, czym jest redesign
 
Kto powiedział, że wielkanocny zajączek musi kicać z gołym ogonkiem? Silesia City Center postanowiła ubrać aż 12 olbrzymich zajęcy. Nietypowe ubrania w rozmiarze XXL stworzy dla figur m.in. Łukasz Waszkiewicz, projektant mody, twórca Chouette Vintage. Waszkiewicz od lat specjalizuje się w redesignie, czyli tworzeniu nowych ubrań z ciuchów vintage. Zgodnie z tą zasadą powstaną także ubrania i dodatki dla „Stylowych zajęcy”. Materiałem będą niepotrzebne t-shirty, dżinsy, koszule i sukienki, które projektant rozpruje i złączy na nowo, przeprojektowując.
 
- Redesign to mocny trend w modzie. Projektanci na całym świecie przerabiają ubrania vintage, wykorzystują powtórnie tkaniny, tworząc zupełnie nowe projekty. Podczas „Stylowych zajęcy” chcemy pokazać ten trend, chociaż w skali XXL. Zające potrzebują zdecydowanie więcej materiału – śmieje się Marta Drzewiecka, dyrektor marketingu Silesia City Center.
 
W projektowaniu ubrań Łukaszowi Waszkiewiczowi pomagać będą także Ewa Witczak, blogerka modowa i autorka jednego z popularniejszych blogów na Śląsku – StandUpFashion.com oraz studentka ASP Izabela Łęska. Każda z nich będzie musiała zaprojektować mini kolekcję dla trzech zajęcy. 
 
Wielkie ubieranie figur będzie miało miejsce 24 marca od godz. 12. Wtedy do zabawy będzie mógł przyłączyć się każdy. Na Placu Śląskim w Silesii powstanie olbrzymia pracownia krawiecka, w której dzieci pod okiem projektantów będą mogły z używanych materiałów stworzyć własne dodatki i ubrania dla figur. W niecodziennym projektowaniu pomagać będą m.in. podopieczni Domu Aniołów Stróżów.
 
 
Masz zająca, pomagasz
 
To m.in. właśnie z myślą o nich Silesia organizuje tę akcję. Ubrane przez projektantów zające będzie mógł w zamian za darowiznę pieniężną zabrać do domu każdy. I chociaż nikt jeszcze nie wie, co wymyślą projektanci, część figur została już kupiona w ciemno. Cztery zające już są zarezerwowane Jeden z nich trafi m.in. na Osiedle Dębowe Tarasy na tamtejszy plac zabaw.
 
Do wsparcia akcji namawia Monika Bajka ze Stowarzyszenia Dom Aniołów Stróżów w Katowicach-Załężu. – Jak co roku chcemy zabrać dzieci z bardzo trudnych rodzin, mające, na co dzień problemy w domu, żyjące w bardzo stresującym środowisku na letnie wakacje. I jak co roku potrzebne są na ten cel pieniądze. Tą akcją jesteśmy w stanie pokryć część wymaganej kwoty. Im więcej zajęcy trafi w ręce darczyńców, tym więcej dzieci będziemy w stanie wysłać na kolonie. Nasz cel to grupa ponad 50 dzieciaków – tłumaczy Bajka.
 
Zające można już rezerwować dla siebie dzwoniąc pod numer tel. 32 2517 533 Cena wyjściowa jednej figury to 1000 zł. Organizatorzy dzięki akcji chcieliby zebrać minimum 12 tys. na rzecz Domu. – To kwota, która umożliwi nam organizację koloni, a tym samym pozwoli na wyjazd z Katowic bardzo dużej grupie dzieci, zwłaszcza tych najmłodszych w wieku od 5 do 10 lat, dla których nawet tydzień poza domem i zmiana otoczenia jest doskonałą terapią i odskocznią od napięcia, jakie im na co dzień towarzyszy – wyjaśnia Monika Bajka.
 
 
„Stylowe zające”
24 marca 2013, godz. 12.00
Plac Śląski i Plac Słoneczny w Silesia City Center
 
Redakcja poleca: Warsztaty Mamo, To Ja dla rodziców dzieci 0-1 lat [WIDEO]
Relacja z Warsztatów Mamo, To Ja dla rodziców dzieci 0-1. Warszawa Wiosna 2017.
Doładuj
Przeładuj