plakat

Warsztaty, odczyty dla dzieci i kiermasz książek - czerwiec, Poznań

Zapraszamy na mnóstwo ciekawych wydarzeń do Poznania - warsztaty, odczyty i kiermasz podręczników.
plakat
Winogradzki bank podręczników - Książki dla wszystkich uczniów z pobliskich szkół
 
W czerwcu i lipcu zakup kompletu honorujemy książką na wakcje!
 
15-30 czerwca  godz. 17.00 Codzienne głośne czytanie dzieciom i opowiadanie baśni na Starym Rynku podczas Jarmarku Świętojańskiego.
Czytali pisarze, politycy, twórcy kultury, którym zależy aby nasze dzieci wyrosły na dobrych, mądrych, prawych i szczęśliwych ludzi. Oto Państwa Goście:
15.06 Profesor Przemysław Czapliński
16.06 Krystyna Januszewska i Joanna Krzyżanek - pisarki
17.06 Ryszard Grobelny - Prezydent Poznania
18.06 Katarzyna Bajerowicz - ilustratorka książek dziecięcych 
19.06 Robert Fridrych - lider Arki Noego.
20.06 Katarzyna Skaska - twórczyni wydawnictwa"Zakamarki"
21.06 Robert Gamble -właściciel Wydawnictwa Media Rodzina

Już wkrótce:
22.06 Agata Widzowska-Pasiak -  absolwentka wydziału teatralnego Studium Kultury i Oświaty w Warszawie.  Napisała około 20 książek dla dzieci, zarówno prozą jak i wierszem. Oto kilka z nich: „Bitelsiaki", „Co uciął Gucio”,„Pokłóciły się poetki o pietruszkę i skarpetki”, „Zwierzęta i ich mamy”, „Bajeczki dla synka i córeczki”, „Dreptak i pępek świata” - nagrodzona przez Fundację Cała Polska czyta dzieciom w konkursie im. Astrid Lindgren.
 
 
23.06 Dorota Gellner - Dama Orderu Uśmiechu. Poetka, prozaik, autorka wielu książek dla dzieci, słuchowisk, bajek muzycznych, sztuki dla Teatru Lalek Guliwer. Napisała ponad sto tekstów piosenek dla dzieci, wśród których są takie przeboje jak „Zuzia - lalka nieduża", „Ogórek wąsaty", „A ja rosnę". Debiutowała w „Świerszczyku", współpracowała z „Misiem", „Płomyczkiem", „Ciuchcią", „Pentliczkiem", Radiem i Telewizją.
24.06 Jan Góra - ojciec Dominikan
25.06 Daniela Popławska - aktorka
26.06 Przemysław Kieliszewski - Dyrektor Teatru Muzycznego
27.06 Paweł Szkotak - Dyrektor Teatru Polskiego.
28.06 Andrzej Byrt - Prezes Targów Poznańskich.
29.06 Andrzej Mleszka- reżyser i Piotr Reiss - piłkarz
30.06 Jerzy Hamerski - twórca "Łejerów", laureat Orderu Uśmiechu.
 
Po czytaniu opowiadacze baśni zaprzyjaźnieni z Księgarnią " z Bajki" snują baśniowe opowieści długo w noc...
 
Działania plastyczne z dziećmi rozpoczynają się już o godz. 16.00. Codziennie inne pomysły na cuda, które dzieci zabierają ze sobą! Zapraszam, warto. Zakątek literacki znajduje się nieopodal pomnika Bamberki.
 
22 czerwca, godz. 11.00
Poranek literacki z mrówkojadem i orzesznicą, którzy znowu nas zachwycą swoimi dialogami, mądrościami, pomysłami...  Wstęp wolny. Projekt współfinansowany przez Urząd Miasta. Impreza jest realizowana przy współpracy z Fundacją ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom. Os.Przyjaźni 125
 
Godz. 12.15 Literackie urodzinki z detektywami. Lasse i Maja będą z nami tropić, dedukować i próbować zastosować wszystkie zmysły. Wstęp za zaproszeniami od Antka.
 
23 czerwca godz.10.00-20.00 Warsztaty dla kobiet z baśniami z książki: „Biegnąca z wilkami”Clarissy Pinkoli Estes. Prowadzenie Renata Dziurdzikowska. Wstęp za zaproszeniami. Tym razem zajęcia w plenerze.
 
29 czerwca godz. 11.00  Poranek literacki z misiami, które pewnego letniego dnia odkrywają moc przytulania się. 
 
Zapraszam na spotkanie z nami, wszak też jesteśmy małymi lub dużymi przytulnymi misiami. Jesteśmy tatusiami lub synkami, mamusiami lub córeczkami i tak samo jak owe misie lubimy doświadczać przytulenia, czułości i miłości. Nieprawdaż?! Przekonajmy się w Dniu Przytulania i w Dniu Ojca! Czy można żyć bez czułości? Pewnie można, ale po co!? 
 
Życiem trzeba się cieszyć aby doświadczać nieba na ziemi. Każdego dnia.
 
 Wstęp wolny. Projekt współfinansowany przez Urząd Miasta. Impreza jest realizowana przy współpracy z Fundacją ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom. Os.Przyjaźni 125
Redakcja poleca: Bezpłatne warsztaty dla położnych i pielęgniarek środowiskowych – byliśmy tam z kamerą
Zobacz relację z nietypowego szkolenia dla położnych. Tematy, które poruszano były bardzo trudne, ale niezwykle ważne. Sprawdź, w jakich dziedzinach położne szkolą się dla was.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy