GRY
 
 

Różowe życie - warsztaty rodzinne na podstawie książki - 19.05, Gdańsk

Zapraszamy na warsztaty rodzinne do gdańskiego Teatru Miniatura.

różowe życie, plakat
fot. materiały prasowe
Emocje od Z do A: O budowaniu zasobów
Warsztaty rodzinne na podstawie książki „Różowe życie” Amandy Eriksson
 
Teatr Miniatura i Wydawnictwo Ene Due Rabe zapraszają na kolejne warsztaty rodzinne z cyklu „Emocje od Z do A”. W niedzielę, 19 maja o 12.00 punktem wyjścia będzie zabawna autorska książka znanej szwedzkiej ilustratorki Amandy Eriksson „Różowe życie”, którą zinterpretują aktorki Teatru Miniatura: Edyta Janusz-Ehrlich i Magdalena Żulińska. To mądra opowieść o dziecięcej fascynacji kolorem różowym i byciem księżniczką, ale przede wszystkim o twórczej sile marzeń.
 
Po obejrzeniu czytania psycholog Joanna Trzaska poprowadzi spotkanie dla rodziców „Jak mieć różowe życie, nie mając nic różowego”, a w tym czasie dzieci będą miały swoje własne warsztaty „Potrzebuję, fantazjuję, tworzę” z pedagog Anną Uzarczyk. We foyer teatru stanie też stoisko z książkami dla dzieci.
 
Bezpłatne wejściówki na warsztaty można odebrać w kasie Teatru Miniatura w tygodniu poprzedzającym warsztaty lub bezpośrednio przed. Każda wejściówka upoważnia do 20% rabatu na książki, które będzie można znaleźć na stoisku we foyer teatru.
 
O budowaniu zasobów
19 maja 2013, godz. 12.00 
Sala Kameralna Teatru Miniatura
 
Czytanie książki „Różowe życie” Amandy Eriksson w wykonaniu aktorek Teatru Miniatura: Edyty Janusz-Ehrlich i Magdaleny Żulińskiej
Warsztaty dla dzieci „Potrzebuję, fantazjuję, tworzę” | prowadzenie: Anna Uzarczyk
Warsztaty dla rodziców „Jak mieć różowe życie, nie mając nic różowego” | prowadzenie: Joanna Trzaska
 
„Różowe życie” Amandy Eriksson to mądra, niebanalna książka o dziecięcej fascynacji kolorem różowym i pragnieniu bycia księżniczką, a przede wszystkim o twórczej sile marzeń. 
 
„Na tę chorobę choruje prawie każda dziewczynka, atak następuje zwykle w wieku przedszkolnym. To właśnie wówczas kilkulatki dochodzą do wniosku, że kolor różowy jest najpiękniejszy ze wszystkich. Pokoje małych księżniczek, urządzone ze smakiem w pastelowych tonacjach, zwykle przekształcają się wówczas w jaskinie różu. Amanda, bohaterka szwedzkiej książki obrazkowej, zaczyna chorować, gdy na ulicy widzi różowy samochód. Z pewnością musi należeć jakiejś księżniczki! Dziewczynka odkrywa nagle, że w jej szafie nie ma żadnego ubrania w kolorze róż, a w pokoju wszystko jest w barwach brązowych, niebieskich, zielonych czy żółtych. Mama nie zamierza wdawać się w dyskusję: - Nie lubię tego koloru - odpowiada. Na szczęście jest ukochany dziadek, który pomoże Amandzie spełnić marzenia.
 
Nie zdradzę, co wydarzyło się dalej, ale mogę napisać, że historia o Amandzie uczy w jaki sposób mądrze realizować marzenia. Również tego, co się dzieje po ich spełnieniu.”
 
Redakcja poleca: Warsztaty Mamo, To Ja dla rodziców dzieci 0-1 lat [WIDEO]
Relacja z Warsztatów Mamo, To Ja dla rodziców dzieci 0-1. Warszawa Wiosna 2017.

Ocena (1 ocena)

5.0
Doładuj
Przeładuj