GRY
 
 

Warsztaty edukacyjne w roku szkolnym 2013/14, Opole

W nowym roku szkolnym zapraszamy do Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu.

logo, galeria, gsw, galeria sztuki współczesnej, opole
Dział edukacji Galerii Sztuki Współczesnej przygotował bogatą ofertę zajęć adresowaną do grup zorganizowanych z przedszkoli oraz szkół. Zapraszamy do uczestnictwa w różnych formach aktywnego spędzania czasu w Galerii Sztuki Współczesnej. 
 
WARSZTATY RODZINNE
Interdyscyplinarne warsztaty plastyczne mają charakter otwarty, mogą w nich uczestniczyć zarówno rodziny, dzieci, jak i dorośli. Zajęcia prowadzone są przez artystów. Odbywają się raz w miesiącu, zawsze w sobotę o godz.12:00. 
Na warsztat obowiązuje wejściówka do odebrania na pięć dni przed warsztatem, w godzinach od 10.00 do 18.00, w kasie Galerii, pl. Teatrany12, Opole.
 
Terminarz warsztatów: 
31.08.2013
„Czerwony szakal" Warsztaty plastyczne na koniec wakacji. W planie przygotowanie indiańskiej wioski, która stanowić będzie miejsce do zabaw.
 
05.10.2013
„Blask złotoustej prababki" W ramach spotkania powstaną „autorskie" lampy z nakrętek, kwiatów, puszek, sznurka... Zaprojektowane z humorem i ze smakiem, takie, które chce się posiadać. 
 
23.11.2013
„Przyjęcie u rogatego węża" Warsztaty będą polegać na przygotowaniu unikatowej zastawy stołowej na tajemnicze przyjęcie. 
 
7.12.2013
„Zapomniany kolędnik" Podczas warsztatów wykonywane będą stroje kolędników. Stanowi to wspaniałą formę twórczego spędzenia czasu w gronie rodziny.
 
WARSZTATY DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH ZE SZKÓŁ// PRZEDSZKOLI 
 
Na tropie                                                                                                              
 
Warsztaty dla grup zorganizowanych z przedszkoli, stanowią doskonałą propozycję twórczego spędzenia czasu na wystawie. Dzieci nawiązują pierwszy kontakt  ze sztuką współczesną, oglądając ekspozycję pod kierunkiem artystów. W ramach zajęć przybliżamy podstawowe zagadnienia związane z terminologią sztuki. W części praktycznej warsztaty plastyczne, całość trwa około 1,5 godziny.
 
Galeria nie gryzie !    
 
Zajęcia adresowane są dla grup zorganizowanych ze szkół, których celem jest wprowadzenie młodego widza w tematykę sztuki współczesnej poprzez aktywne działanie. Spotkania w GSW składają się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Podczas oglądania wystawy omawiane są  zagadnienia związane z aktualną ekspozycją, przedstawione zostają sylwetki twórców jak również warsztat artysty. Zachęcamy dzieci do poszukiwania interpretacji prezentowanych dzieł. W drugiej, praktycznej części spotkania, nawiązujemy formalnie lub tematycznie do aktualnej wystawy poprzez działania warsztatowe; odkrywamy problemy, które podejmują artyści w swoich pracach i próbujemy do nich nawiązać we własnych działaniach twórczych. Zajęcia  kształtują wyobraźnię i inwencję twórczą dzieci. W zajęciach uczestniczą dzieci, młodzież, studenci.
 
Składak                                                                                                               
 
Warsztaty polegające na konstruowaniu nowatorskich form przestrzennych. Zajęcia inspirują do kreatywnego myślenia opartego na poszukiwaniu niekonwencjonalnych dróg rozwiązań problemów. Towarzysząca temu doskonała zabawa sprzyja refleksji na temat oryginalnego spojrzenia na „zwyczajne" przedmioty jako materiał twórczy. 
 
Puf-buf                                                                                                                  
 
Cykliczne zajęcia teoretyczno-praktyczne  przeznaczone dla dzieci ze szkół specjalnych. Uczestnicy zapoznają się z aktualną wystawą w galerii oraz tworzą  prace plastyczne. Bezpośredni kontakt ze sztuką stanowi dla naszych podopiecznych niezapomnianą przygodę. Dzieci w trakcie zajęć są stymulowane do poszukiwania autorskich rozwiązań plastycznych. Warsztaty nastawione na radość twórczą pełnią wiele funkcji terapeutycznych jak i samo poznawczych. 
 
WYKŁADY// OPROWADZANIE DLA MŁODZIEŻY LICEALNEJ 
 
Lekcja w galerii 
 
Zajęcia przeznaczone dla młodzieży licealnej.
Program wykładów z tego cyklu skierowany jest do grup szkolnych. Obejmuje podstawowe zagadnienia z zakresu historii sztuki nowoczesnej - kierunki, pojęcia, problemy. Zajęcia przygotowywane są na zmówienie, dzięki czemu można swobodnie wybierać wśród zaproponowanych przez nas tematów lub zasugerować temat, który zostanie przygotowany specjalnie dla Państwa grupy. Każdej prezentacji towarzyszy pokaz slajdów.
 
Oferujemy ponadto OPROWADZANIE PO EKSPOZYCJACH PREZENTOWANYCH W GSW
 
ZAPISY NA WARSZATY
Ignacy Nowodworski
Józef Chyży
 
e-mail: art.punkt@galeriaopole.pl, tel. 077 402 12 35
 
 
ZAPISY NA WYKŁADY // OPROWADZANIE GRUP LICALNYCH 
Agnieszka Dela-Kropiowska
e-mail: info@galeriaopole.pl,  tel. 77 402 12 35
 
KURSY DLA DOROSŁYCH TU - CENNIK
 
Na tropie - 4 zł
Galeria nie gryzie, Składak, Puf- buf - 5 zł
Lekcja w galerii - 5 zł
Oprowadzanie - 2 zł
 
Redakcja poleca: Jaką rolę w twoim dzieciństwie odegrała babcia? [SONDA ULICZNA]
O to, jaką rolę w naszym dzieciństwie odegrała babcia zapytaliśmy przechodniów. W niedzielę obchodzimy Dzień Babci i z tej okazji życzymy wszystkim babciom dużo zdrowia i uśmiechu!

Ocena (1 ocena)

5.0
Doładuj
Przeładuj