GRY
 
 

Pogadanki Filozoficzne dla dzieci - 25.05, Warszawa

Zapraszamy na warsztaty do Kalimby w Warszawie.

logo, kalimba
25 maja SOBOTA  godz. 13.00 ( dzieci  4-6 lat ) godz. 14.00 ( dzieci 7-10 lat)
Pogadanki Filozoficzne z Eureką: "Prawda - Jak rozumiem"
 
Zapraszamy na comiesięczne Pogadanki Filozoficzne z Eureką. Pracownia Filozoficzna Eureka powstała z myślą o małym człowieku, wykorzystując dialog filozoficzny:
 
- ma pomagać w dzieciom w odnajdywaniu odpowiedzi na podstawowe  pytania. 
-  ma ułatwiać uzyskiwanie poznawczej samodzielności
- ma wspierać ich dążenia do budowania całościowego osobistego obrazu świata  oraz odnajdywana własnego miejsca w zmieniającej się współczesnej rzeczywistości.
 
Pogadanki są prowadzone według metody Lipmana, której głównym celem jestwykształcenie u uczestników umiejętności samodzielnego myślenia za pomocą krótkich opowiadań, metoda bazuje na wrodzonej dociekliwości dziecięcej oraz ciekawości świata, który je otacza. Zaletą tego typu zajęć jest nabycie przez dzieci umiejętności wiązania faktów oraz korzystania z nich. 
 
Na zakończenie spotkania dzieci przygotowują krótką pracę na zadany temat ( rysunek, praca z plasteliny itp.)
 
Zapraszamy na trzecie spotkanie:
"Prawda - Jak rozumiem"
Pewna gęś, gdzieś w Nowym Dworze, wzięła kiedyś udział w sporze…. Wiersz „Mądrość gęsi” Bogusława Michalca zainspiruje dzieci do podjęcia dyskusji na temat, co jest prawdą. W wesołej atmosferze sprzyjającej wyrażaniu własnych myśli i sądów, dzieci postarają się ułożyć definicję prawdy, odpowiedzieć  na nurtujące ich pytania związane z tematem spotkania, a przede wszystkich będą się starały znaleźć odpowiedź: czy  prawda istnieje.  Jeżeli chcesz, aby Twoje dziecko z całych sił oznajmiło Ci: Eureka! Wiem co znaczy dobro! Zapraszam…
 
Zajęcia poprowadzi Joanna Wągiel, z wykształcenia i zamiłowania filozof, mama dwójki dzieci, 5-letniego Wojciecha i 2-letniaj Oli.
Wstęp: wolny
 
obowiązują zapisy: kofifi@kalimba.pl lub tel. (22) 839 75 60, 501 183 953
 
KALIMBA Kofifi
ul. Mierosławskiego 19
Żoliborz
www.kalimba.pl
Redakcja poleca: Dlaczego nasza redakcja angażuje się w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy?
Nie tylko wrzucamy pieniądze do puszek, ale same z tymi puszkami chodzimy. Czasem my, a czasem nasze dzieci. Poznaj powody, dla których redakcja mamotoja.pl wspiera WOŚP.
Doładuj
Przeładuj