GRY
 
 

Warsztaty dla mam "MAMY plany"

Ruszyły warsztaty dla mam „MAMY plany“. Tematem pierwszego spotkania były sposoby na piękne ciało i dobre samopoczucie, czyli wszystko wokół kobiecej atrakcyjności po ciąży.

MAMY plany, to cykl warsztatów adresowanych dla mam. Inauguracyjne spotkanie odbyło się 3-ego lutego w FikuMikuCafé w Warszawie.

Dla organizatorów CYKLU KOBIECEGO, nawet wybór miejsca ma znacznie. Klimatyczne, pogodne wnętrze FikuMikuCafé, to przestrzeń pomyślana dla całej rodziny, dlatego większość z 12 uczestniczek przybyła na warsztaty ze swoimi dziećmi.

Spodobał mi się temat warsztatów, gdyż chciałam więcej wiedzieć o swoim ciele. Przyszłam ze swoją małą córeczką, którą jeszcze karmię. Na szczęście atmosfera była tak swobodna, że mogłam uczestniczyć w warsztatach i jednocześnie nie martwić się o to, że mała ma porę karmienia – mówi Julia Szczukiewicz, uczestniczka pierwszego spotkania „MAMY plany“!

Spotkanie rozpoczęła prelekcja mgr Agnieszki Żuralskiej-Lazar, specjalistki z wieloletniem doświadczeniem w pielęgnacji, reprezentującej Instytut Dermika Salon&Spa w Warszawie. Prelegentka opowiedziała o jednym z głównych problemów kosmetyczno-pielęgnacyjnych, z jakim  borykają się panie po urodzeniu dziecka, czyli o utracie jędrności skóry oraz o tym, jak jej zapobiegać. Agnieszka udzielała również rad mamom, które otworzyły się i zaczęły mówić o swoich problemach z ciałem. W trakcie dyskusji został zaprezentowany na ochotniczce zabieg polecany przez Instytut Dermika Salon&Spa zabiegów - terapia na aparacie z prądami o niskiej częstotliwości i ultradźwiękam wspomagana preparatami marki Dermika.

Po krótkiej przerwie na słodką przegryzkę, uczestniczki spotkały się z Natalią Orłow-Ostrowską - mamą, bizneswomen, właścicielką ZIABAQLU– pracowni, w której powstają jej projekty – m.in. ubrania ułatwiające życie mamom karmiącym piersią.
Tematy poruszane przez Natalię, która opowiedziała o własnej ścieżce przez czas oczekiwania na dziecko, stały się impulsem do nawiązania rozmowy z mamami o ich doświadczeniach związanych z ciążą, czy zmianach w ciele, które je zaskoczyły. Natalia zaprezentowała mamom nowe projekty ze swojej pracowni ZIABAQLU, pytając o ocenę i wysłuchując rad uczestniczek warsztatów.

Cały organizm kobiety zmienia się w trakcie ciąży. Myślę tu nie tylko o ciele, ale również o psychice. Dlatego mamy potrzebują innych mam, kontaktu z doświadczeniem. Nasze spotkania mają na celu zbudowanie małej kobiecej społeczności, rozwijającej się dzięki wymianie wiedzy w cyklu warsztatów MAMY plany. Jesteśmy na dobrej drodze – mówi organizatorka Natalia Orłow-Ostrowska.

Każda mama otrzymała po warsztatach mały prezent od prowadzących – torbę My Mom’s Bag od ZIABAQLU wraz z 10% rabatem na zakupy oraz balsam do ciała Dermika i 10% rabatu na zabiegi i kosmetyki w Instytucie Dermika Salon&Spa.
Wśród uczestniczek warsztatów został rozlosowany masaż ciała w Instytucie Dermika Salon&Spa - DREAM o działaniu intensywnie drenującym, wspaniale relaksującym i modelującym sylwetkę.

Kolejne  warsztaty „MAMY plany“ już 9-ego marca 2011 r.
Więcej informacji na www.mamyplany.com.

Patronat nad warsztatami "Mamy plany na rozwój" objęły media: Polsat Café, M jak Mama, www.polki.pl, www.babyonline.pl, www.gogaga.pl i www.sophisti.pl.
Redakcja poleca: Warsztaty Mamo to ja - Jestem mamą 2014
Relacja z warsztatów dla mam dzieci do pierwszego roku życia w Warszawie - 2014 rok

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj