GRY
 
 

Warsztaty edukacyjne dla dzieci - Cykl: Familia do kwadratu

29.09.2012r., Muzeum Sztuki w Łodzi zaprasza dzieci od lat 4 z rodzicami i dzieci od lat 7 na zajęcia.

logo Muzeum Sztuki w Łodzi
Warsztaty edukacyjne dla dzieci od lat 4 z rodzicami i dla dzieci od lat 7
Cykl: Familia do kwadratu

Schody do nikąd
ms2, ul. Ogrodowa 19
29 września 2012, sobota, g. 11.11 i 13.13

Czasem liczą się same schody, a niekoniecznie to, gdzie prowadzą. Chociażby schody w Muzeum: co stało się z nimi, skoro już niedługo wystawa będzie mieściła się tylko na parterze? W okolicy Muzeum znajdują się też inne dość dziwne schody. Weźmiemy je wszystkie "na warsztat" - dosłownie i w przenośni - zobaczymy, co z tego wyniknie. I najważniejsze: pochodzimy też po nich, jak kto lubi, w górę lub w dół - bo przecież od tego są schody.
Zapisy pod numerem tel. 605 060 063. Telefon czynny w godz. 8.00 - 16.00.
Prowadzi Katarzyna Mądrzycka-Adamczyk

Dla (i na) najmłodszych Dział Edukacji otwarty jest zawsze. Szczególnie zapraszamy w soboty, do ms2, ul. Ogrodowa 19, na dwa cykle warsztatów.

Familia do kwadratu to spotkania dla całej rodziny. Co tydzień w soboty o g. 11:11 na półtorej godziny z małych i dużych tworzą się dwuosobowe zespoły, które mierzą się ze sztuką współczesną. Warsztaty skonstruowane są specjalnie w taki sposób, by dzieci, wnuki, siostrzenice czy bratankowie mogli pomóc rodzicom, dziadkom, ciociom i stryjkom (nawet starszemu rodzeństwu) w najróżniejszych zadaniach. Scenariusze cyklu „Familia do kwadratu” pomyślane są dla dzieci w wieku od 4 do 6 lat.

Pół kwadrata małolata to warsztaty tylko dla dzieci, którym nie straszna jest ani sztuka współczesna, ani półtorej godziny bez mamy czy taty. Bo na te spotkania w soboty o g. 13:13 dorosłym „wstęp wzbroniony” – w końcu najmłodsi też muszą odpocząć od ciągłej opieki. Warsztaty w cyklu „Pół kwadrata małolata” przygotowane są specjalnie dla dzieci w wieku 7-9 lat. A dorośli w tym samym czasie zapraszani są na popularne wykłady „Kwadratura koła” – cykl o poważnych problemach nie zawsze na poważnie.
Redakcja poleca: Czy zapisać dziecko na piłkę nożną? – zobacz film
O karierze piłkarskiej marzy niejeden chłopak i niejedna dziewczynka. Ale aby taką karierę zrobić, trzeba zacząć trenować od małego. Zresztą na treningi piłki nożnej warto zapisać dziecko nie (tylko) z powodów ambicjonalnych. Dlaczego? Zobacz film z treningu Akademii Piłkarskiej Legia Warszawa.
Doładuj
Przeładuj