GRY
 
 

Warsztaty edukacyjne w Muzeum Sztuki w Łodzi

W grudniu Muzeum Sztuki w Łodzi zaprasza dzieci i rodziców na zajęcia.

logo Muzeum Sztuki w Łodzi
Warsztaty familijne dla dzieci od lat 4 z rodzicami
 
To jest napad! Pakuj kasę!
ms2, Ogrodowa 19
10 grudnia 2011, sobota, g. 11.11

Idą święta, a z nimi wydatki... Napad na kasę w muzeum to być może kusząca opcja podreperowania zawartości świnki-skarbonki, ale o innym pakowaniu będziemy rozmawiać podczas warsztatu. Kuszące nas przedświątecznie pudełka, paczuszki, torebeczki i sreberka to dobry punkt wyjścia do rozważań o roli opakowania. Problem to wcale nie błahy, bo zastanawiali się już nad tym Tadeusz Kantor, Andy Warhol i Christo Javacev. Czy opakowanie czasami nie jest ważniejsze niż zawartość paczki? Czy nie sięgamy chętniej po ładnie zapakowane przedmioty? Artyści starali się z procesu pakowania uczynić przedsięwzięcie artystyczne, które miało widzów wybić z codziennej rutyny, zaskoczyć, rozbawić i zatrzymać.  Zapraszamy do wzięcia udziału w zajęciach wszystkich, którzy marzą o wielkich niespodziankach.
 
Zgłoszenia pod nr tel. 605 060 063. Telefon czynny w godz. 8.00 - 16.00.
 
Cykl: Familia do kwadratu
Prowadzi: Agnieszka Wojciechowska-Sej
 
Zwierzaki-cudaki
ms2, Ogrodowa 19
17 grudnia 2011, sobota, g. 11.11
 
Gdy muzealna podłoga pokrywa się tropami, należy wyruszyć na poszukiwanie zwierząt, które je zostawiły. Ale czy zwierzę może być bohaterem sztuki współczesnej? Dokąd nas zaprowadzą tajemnicze ślady? Muzealni myśliwi zaczają się przy obrazie Dereka Boshiera Najprzystojniejszy bohater kosmosu i Mr. Shephard, ale nie ominą również sali Josepha Beuysa. Zapraszamy na artystyczne polowanie. Znawcy przyrody stworzą własne zwierzątko - z ciepłego filcu i naturalnej wełny powstanie puchate trofeum, które zabiorą do domu.
 
Zgłoszenia pod nr tel. 605 060 063. Telefon czynny w godz. 8.00 - 16.00.
 
Cykl: Familia do kwadratu
Prowadzi: Marta Wlazeł
 
Warsztaty edukacyjne dla dzieci od lat 7

 
Lanie kredki
ms2, Ogrodowa 19
3 grudnia 2011, sobota, g. 13.13
 
Kolor - jakże jest istotny dla malarstwa. Będziemy więc rozważać zagadnienie koloru. Nie gdzie indziej, tylko w Sali Wielkiego Malarstwa przy dźwiękach utworu Fryderyka Chopina, płynących z projekcji Józefa Robakowskiego. Następnie, wykorzystując wszystkie dostępne nam kolory kredek,  zrobimy pracę maksymalnie kolorową.
A czy uda się zrobić  rysunek równie tryskający furią barw za pomocą jednej tylko kredki? Każdy będzie mógł sam zrobić taką tęczową kredkę. Choć w Andrzejki zazwyczaj leje się wosk, to w Muzeum Sztuki tego dnia będziemy lali kredki...
 
Zgłoszenia pod nr tel. 605 060 063. Telefon czynny w godz. 8.00 - 16.00.
 
Cykl: Pół kwadrata małolata
Prowadzi: Katarzyna Mądrzycka-Adamczyk
 
Upiór w operze
ms2, Ogrodowa 19
10 grudnia 2011, sobota, g. 13.13
 
W muzealnej sali odtworzono zapomniane postaci pewnej opery. Czy masz ochotę stworzyć własną opowieść i co ważniejsze zaprojektować jej bohaterów? Inspirować nas będą modele wykonane według szkiców El Lisickiego, manekiny Tadeusza Kantora i niezwykły "Torreador" Marii Jaremy. Naszymi tworzywami będą: papier, kolorowe tkaniny i miedziane druciki - postać będzie więc częściowo ruchoma. Scenografią najwyższej próby będą sale wystawowe Muzeum Sztuki.
 
Zgłoszenia pod nr tel. 605 060 063. Telefon czynny w godz. 8.00-16.00.
 
Cykl: Pół kwadrata małolata
Prowadzi: Marta Wlazeł
 
Guzik na okrągło
ms2, Ogrodowa 19
17 grudnia 2011, sobota, g. 13.13
 
Król Francji Franciszek I miał strój zdobiony ponad trzynastoma tysiącami guzików. Gruby Jurek z pracy Jerzego Krawczyka ma tylko cztery guziki, za to każdy jest inny. My, podobnie jak Chłopiec z pracy Mirosława Bałki Pamiątka Pierwszej Komunii, będziemy mieć po jednym guziku, ale użyjemy go trzykrotnie: za każdym razem w innej odsłonie i w innej funkcji, aby wykonać strój, równie ozdobny jak ten króla Francji. Guzik posłuży nam do zrobienia frotażu oraz stempli, którymi udekorujemy swoje peleryny, zapinane oczywiście na ostatni guzik - bo przecież 12 grudnia to Dzień Guzika i trzeba to należycie uczcić!
 
Zgłoszenia pod nr tel. 605 060 063. Telefon czynny w godz. 8.00 - 16.00.
 
Cykl: Pół kwadrata małolata
Prowadzi: Katarzyna Mądrzycka-Adamczyk

więcej »
Redakcja poleca: 10 najczęściej popełnianych błędów wychowawczych
Starasz się być świetnym rodzicem, a twój maluch nadal jest niegrzeczny? Czasem warto spojrzeć na siebie, by odkryć, gdzie leży problem...

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj