GRY
 
 

Warsztaty dla dzieci w Muzeum Etnograficznym, 9-10.05, Toruń

Zapraszamy na spotkania z cyklu Etnowyprawka Malucha do Muzeum Etnograficznego.

muzeum, muzeum etnograficzne, met, logo
Etnowyprawka Malucha
 
9.05. (czwartek), godz. 10.00 (edycja dla dzieci od 6 do 20 m-cy)  
10.05. (piątek), godz. 10.00 (edycja dla dzieci od 20 m-cy do 3 lat)  
 
4. zajęcia z pilotażowego cyklu adresowanego do małych dzieci i ich opiekunów. Każde spotkanie to niezwykła wyprawa w świat kultury tradycyjnej, skonstruowana tak, aby odpowiadać potrzebom małych odbiorców poznających rzeczywistość wszystkimi zmysłami. 
 
Tym razem przede wszystkim ruszymy tropem papieru. Sprawdzimy jak i na ile sposobów można było za jego pomocą upiększyć dom. Pojawią się również słomki, nasionka oraz pędzelki i farbki. Odwiedzimy kujawską izbę paradną. Będziemy podziwiać feerię barw wycinanek. Poznamy ich kształty i faktury. Sprawdzimy jak wygląda świat przez papierowe firanki. Będziemy badać, gnieść, zwijać i rozwijać kolorowe kwiaty z bibuły. Będziemy też przyglądać się pająkom i to wcale nie tym od pajęczyn. Jak zwykle będzie czas na pieśń. 
 
Uwaga! W tym miesiącu nowość! Ze względu na duże zainteresowanie cyklem poszerzamy jego formułę, tym razem odbędą się dwie edycje Etnowyprawki Malucha, każda z nich jest adresowana do innej grupy wiekowej. 9 maja (czwartek) zapraszamy do Muzeum Etnograficznego dzieci w wieku od 6 do 20 m-cy, a dzień później, 10 maja (piątek) dzieci w wieku od 20 m-cy do 3 lat.
 
Zajęcia odbywają się w niewielkich grupach, warto zabrać odzież dla dziecka i dorosłego na przebranie. Ze względu na wizytę w Parku Etnograficznym warto również zaopatrzyć dziecko w cieplejsze ubranie. 

Prowadzenie: dr Olga Kwiatkowska. 
 
Pawilon wystawowy, bilety: 20 zł/1,5 godz., obowiązują wcześniejsze zapisy (czekamy od  1 maja do 7 maja, e-mail: edukacja@etnomuzeum.pl, tel. 566228943)
 
Redakcja poleca: Warsztaty Mamo, To Ja dla rodziców dzieci 0-1 lat [WIDEO]
Relacja z Warsztatów Mamo, To Ja dla rodziców dzieci 0-1. Warszawa Wiosna 2017.
Doładuj
Przeładuj