GRY
 
 

Urodziny Zakamarków - warsztaty, wydarzenia, atrakcje dla rodzin - 25.08, Poznań

Zapraszamy na Urodziny Zakamarków!

zakamarki, logo
W niedzielę 25 sierpnia 2013  w godzinach od 12:00 do 16:00  zapraszamy wszystkich czytelników  i fanów książek Wydawnictwa Zakamarki na SZÓSTE URODZINY ZAKAMARKÓW.
 
Impreza odbędzie w Poznaniu w PARKU STAREGO BROWARU.
 
Przygotowaliśmy dla dzieci i rodziców liczne atrakcje:
 
godz. 12:00 – konkurs na najlepsze przebranie za bohatera z książek o POMELO
godz. 13:00-15:00 – gotowanie z LINNEĄ I POMELO
godz. 13:00-15:00 – tipspromenad z TSATSIKIM (dla starszych dzieci)
godz. 15:00-16:00 – JEST TAM KTO? brykanie ze słowami (dla młodszych dzieci) 
godz. 15:00-16:00 – TAJEMNICA SZPITALA, czyli kurs pierwszej pomocy
 
Ponadto przez cały czas trwania imprezy będzie można skorzystać z następujących atrakcji:
 
  • majsterkowanie z ALBERTEM 
  • tworzenie skrzynek z wakacyjnymi skarbami ze STINĄ
  • szycie i ozdabianie wielkiej CHUSTY BABCI
  • rysowanie węglem z ilustratorką Magdą Chodorowską
  •  kącik czytelniczy
  • kiermasz książek Zakamarków z urodzinowym rabatem
  • możliwość zakupienia przekąsek i napojów 
 
Szczegóły:
 
godz. 12:00 – konkurs na najlepsze przebranie za bohatera z książek o POMELO
 
Zachęcamy wszystkich do przebrania się za bohaterów z książek o słoniu ogrodowym Pomelo i zaprezentowania się w paradzie ogrodowych mieszkańców. Zainspirujcie się niezwykłymi ilustracjami Benjamina Chauda w książkach „Pomelo ma się dobrze pod swoim dmuchawcem”, „Pomelo jest zakochany” i „Pomelo śni”. A może macie jeszcze więcej fantazji niż on?
 
godz. 13:00-15:00 – gotowanie z LINNEĄ I POMELO
 
Wspólnie wykorzystamy przepisy z książki Christiny Björk „Rok z Linneą” na zapiekany rabarbar i groszek cukrowy z masłem. Do gotowania zainspiruje nas także książka „Pomelo śni” – przyrządzimy coś na kształt kartofla z gzikiem.
 
godz. 13:00-15:00 – tipspromenad z TSATSIKIM (dla starszych dzieci)
 
Szwedzki bieg z pytaniami na terenie parku Starego Browaru. Znajdź pytania rozwieszone na drzewach i zaznacz odpowiedzi na specjalnym formularzu. Quiz dotyczy serii książek Moni Nilsson o Tsatsikim, której ostatni piąty tom „Tsatsiki i Retzina” zaprezentujemy premierowo podczas urodzin. Będą również pytania o Szwecję i Grecję. Upominki dla wszystkich graczy.
 
godz. 15:00-16:00 – JEST TAM KTO? brykanie ze słowami (dla młodszych dzieci) 
 
Na spotkaniu ze słowem i zabawą będziemy przeżywać książki Anny-Clary Tidholm „Jest tam kto?”, „Gdzie idziemy?”, „A dlaczego?” i „Wymyśl coś!”. Przeczytamy je wspólnie w różnych pozycjach: na siedząco, na stojąco, w marszu, w podskokach, zawsze w towarzystwie dorosłego, który wraz z dzieckiem będzie współtworzył klimat do czytania poprzez masażyki na plecach, zabawy ruchowe w parach i z całą grupą. 
 
godz. 15:00-16:00 – TAJEMNICA SZPITALA, czyli kurs pierwszej pomocy
 
Zapraszamy rodziców wraz z dziećmi na pokaz pierwszej pomocy prowadzony przez PCK, a później na naukę bandażowania i opatrywania ran. Warsztaty inspirowane książką Martina Widmarka i Heleny Willis „Tajemnica szpitala” z serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai.
 
 
Przez cały czas trwania imprezy zapraszamy do zabawy na stanowiskach:
 
--- majsterkowanie z ALBERTEM
Skonstruuj swój helikopter w wersji kartonowej (młodsi) lub drewnianej (starsi). Może uda Ci się wzlecieć nad parkiem i przeżyć niesamowitą przygodę? Zapraszamy do wspólnego majsterkowania dzieci z rodzicami. Uwaga na palce! Choć… konstruujemy bez użycia piły! ;) Warsztaty inspirowane książkami Gunilli Bergström o przedszkolaku Albercie Albertsonie.
 
--- tworzenie skrzynek z wakacyjnymi skarbami ze STINĄ
Przywiozłeś wiele skarbów i wspomnień z wakacji? Stwórz własną skrzynkę z wakacyjnymi pamiątkami i zachowaj odrobinę lata przez cały rok. Muszelki, piórka, kamyki, gałązki i patyki, guziki, bilety, sznurowadła, okulary, szkiełka i foremki – może którąś z tych rzeczy znalazłeś? Warsztaty inspirowane książką Leny Anderson „Lato Stiny”.
 
--- szycie i ozdabianie wielkiej CHUSTY BABCI
Babcia ma piękną wzorzystą chustę, pod którą można się skryć i w spokoju pomyśleć. Dostaniesz kawałek materiału – ozdób go w wyjątkowy sposób i przekaż do zszycia z innymi skrawkami. Razem stworzymy niezwykłą, jedyną w swoim rodzaju ogromną chustę, pod którą wszyscy razem na koniec się schowamy. Ciekawe, jakie myśli pojawią się wtedy w naszych głowach? Warsztaty inspirowane premierową książką Åsy Lind „Chusta babci”.
 
--- rysowanie węglem z ilustratorką Magdą Chodorowską
Zapraszamy na warsztaty rysowania węglem prowadzone przez MAGDĘ CHODOROWSKĄ, ilustratorkę przygód Tildy, bohaterki książek: „Gdybym nie pomyliła psów”, „Gdybym nie zrobiła z taty astronauty” oraz „Gdybym nie powiedziała prawdy”.
 
--- kącik czytelniczy
Jeśli zechcecie chwilę ODPOCZĄĆ, zapraszamy do kącika czytelniczego, by poczytać książki lub ich posłuchać i nabrać sił przed dalszą zabawą.
 
Ponadto w trakcie trwania imprezy:
 
--- kiermasz książek Zakamarków z urodzinowym RABATEM
--- możliwość zakupienia przekąsek i napojów serwowanych przez WERANDA CATERING & EVENTS
 
Przyjdźcie koniecznie. 
Czeka Was parę godzin świetnej ZABAWY i dużo przyjemności. 
 
Wstęp wolny.
Redakcja poleca: Warsztaty Mamo, To Ja dla rodziców dzieci 0-1 lat [WIDEO]
Relacja z Warsztatów Mamo, To Ja dla rodziców dzieci 0-1. Warszawa Wiosna 2017.
Doładuj
Przeładuj