GRY
 
 

WarszTaty i Mamy z dzieciakami 3-10 lat

18.09.2011r., godz. 11 Tamika zaprasza dzieci na zajęcia.

logo
fot. tamika.pl

Dzieci spędzą 60 minut poznając różne formy zabawy, ucząc się nawiązywania relacji z rówieśnikami i opiekunami oraz swobodnego wyrażania siebie. Nieśmiałki nabiorą odwagi, a rozrabiaki odkryją swoją spokojną stronę.
Rodzice nauczą się posługiwać naturalnym językiem ciała i ruchu, by lepiej kontaktować się z własnym dzieckiem dając mu bliskość oraz miłość.
 
Zajęcia prowadzone są w oparciu o różne metody psychoruchowe, ruchowe, terapeutyczne, zabawowe mogące przynieść dzieciom, jak też rodzicom i opiekunom korzyść, rozwój, a przy tym relaks i radość. Zostały pomyślane tak, by zbliżyć do siebie dzieci z rodzicami, dawać narzędzia i umiejętności, które pomogą im wykorzystywać ich wspólny czas w sposób bardziej efektywny, a jednocześnie wesoło w formie zabawy, w poczuciu troski oraz bezpieczeństwa. Każdy z uczestników zajęć, choć w grupie, jest traktowany indywidualnie.
 
Podczas zajęć bardzo ważne będą: spontaniczność (a jeśli potrzeba – jej odbudowanie), radość z zabawy oraz wspólnego przebywania w grupie rodzicielsko-dziecięcej, komunikacja interpersonalna i grupowa, nauka poprzez zabawę lub na odwrót. A w tym wszystkim najważniejszy będzie język ciała i ruchu, jako podstawowy oraz najbardziej naturalny środek komunikacyjny (świadomość ciała). Można będzie się także nauczyć, jak w prosty sposób wzmocnić wzrok i usprawnić wymowę.
          
Czemu gimnastyka głowy i ciała? Rosnące tempo życia sprawia, że mamy dla siebie coraz mniej czasu, w efekcie coraz bardziej się od siebie oddalamy. Bezpośredni kontakt często bywa zastępowany rozmową telefoniczną lub wymianą mailową. Zjawisko to dotyczy także niestety czasu spędzanego, a raczej nie spędzanego przez rodziców z dziećmi. Rodzice często tracą umiejętność kontaktowania się ze swoimi dziećmi – czasem do tego stopnia, że te ostatnie obawiają się przy nich spontaniczności. Przy złym i zmęczonym rodzicu często nie sposób być spontanicznym i przekazywać oznaki potrzeby kontaktu, zainteresowania, bliskości oraz miłości. Dzieci także często zatracają radość wspólnego przebywania z rówieśnikami w sposób inny niż przy odbiorniku TV, grach komputerowych czy telefonach komórkowych. Proponowane zajęcia zostały zaprojektowane w taki sposób, by pokazać dzieciom inne, często bardziej atrakcyjne alternatywy spędzania wolnego czasu i tworzenia relacji z innymi ludźmi a także kreować umiejętność bezstresowego zabawowego uczenia się.
 
czas trwania zajęć: 60 minut
cena za pojedyńcze zajęcia: 35 zł
cena za cykl (4 zajęcia): 120 zł

Tamika
Ul. Wolska 44
tel: 0 535 644 990

więcej »

Redakcja poleca: Jak odkryć talent swojego dziecka? To prostsze niż myślisz! [WIDEO]
Znając talent dziecka można go rozwijać, by w przyszłości osiągnęło sukces. Jednak trzeba go najpierw znaleźć. Dodatkowe zajęcia? Kosztowne kursy i treningi? Okazuje się, że wcale nie jest to tak trudne i drogie, jak mogłoby się wydawać. Przekonaj się sama.

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj