GRY
 
 

Warsztaty - Okulary Salomona w styczniu

15,21,29.01.2012r., Ośrodek Edukacji Muzealnej Muzeum Łazienki Królewskie zaprasza na noworoczny cykl warsztatów niedzielnych Okulary Salomona.

Łazienki Królewskie
OKULARY SALOMONA – niedzielne warsztaty oglądacza sztuki Cykl warsztatów dla dzieci w wieku 3-5lat i ich rodziców 
W niedziele o godz. 11:00
Miejsce spotkań: Pałac na Wyspie
Grupa wiekowa: dzieci w wieku 3 - 5 lat
Czas trwania: 60 min (11:00 – 12:00)
Cena biletu – 15 zł. (rodzic gratis)

Zajęcia adresowane są do dzieci w wieku 3-5 lat i ich rodziców. Spotkania składają się warsztatu prowadzonego w przestrzeni Galerii, gdzie dzieci uczą jak oglądać i poznawać świat sztuki. Zajęcia składają się z 2 części: opowiadania, na którym usłyszymy historię związaną z Łazienkami Królewskimi, oraz z kreatywnego warsztatu w Starej Kodregardzie, gdzie do zajęć manualnych zaangażowani są również rodzice.

OKULARY SALOMONA W STYCZNIU
15 STYCZNIA tytuł warsztatu: Nie budzić Amora!
Kim jest mały chłopiec, który śpi przy kominku w Galerii Obrazów w rezydencji króla? Do czego służą mu łuk i strzały? Podczas warsztatów poznamy kilka ważnych pałacowych tajemnic. Dowiemy się jakie Amory mają zadania i od kogo nauczyły się latać. Na sam koniec naszego spotkania zbudujemy własne skrzydła.
prowadząca: Maria Stelmaszczyk Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Od trzech lat prowadzi autorskie warsztaty edukacyjno- artystyczne dla dzieci, młodzieży oraz osób niepełnosprawnych. Z pasją uczestniczy w procesie rozbudzania wrażliwości, zachęca do oglądania rzeczywistości w sposób niekonwencjonalny opierając się w swoich warsztatach na systemie skojarzeń myślowych. We własnej twórczości zajmuje się malarstwem i grafiką, w tym unikatową techniką drzeworytu japońskiego.

29 STYCZNIA tytuł warsztatu: Czujny Cerber

Czy ktoś widział psa o trzech głowach? Może ktoś słyszał potrójne szczekanie wydobywające z przerażających psich pysków w Parku Łazienkowskim? Na zajęciach oswoimy i zaprzyjaźnimy się z Cerberem królewskim psem o trzech łbach, strażnikiem tajemniczego świata, który czuwa przy kominku. Dowiemy się jak wygląda i pachnie jego królestwo, a także sami stworzymy trzygłowego przyjaciela, który czujnie będzie nas pilnował.

21 STYCZNIA tytuł warsztatu: Czasomierz
Czy czas można złapać, namalować, wyrzeźbić? Jeśli płynie jak woda… nalać do naczynia? Zapraszamy na podróż w czasie z „Ekipą badawczą”. Spróbujemy odkryć tajemnicę malowideł Sali Balowej sprzed dwustu lat. Uzbroimy się w lornetki, metry i miarki, aby obejrzeć historię związaną z czasem. Na sam koniec zaprojektujemy swój własny Czasomierz.

więcej »
Redakcja poleca: 10 najczęściej popełnianych błędów wychowawczych
Starasz się być świetnym rodzicem, a twój maluch nadal jest niegrzeczny? Czasem warto spojrzeć na siebie, by odkryć, gdzie leży problem...

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj