GRY
 
 

Warsztaty rodzinne w Łazienkach Królewskich

8.10.2011r., godz.14.00 Ośrodek Edukacji Muzealnej Muzeum Łazienki Królewskie zaprasza na warsztaty Kto to widział? na których poznamy tajemnice naszego nowego przewodnika edukacyjnego!

wydarzenia, Łazienki Królewskie w Warszawie
fot. Łazienki Królewskie w Warszawie

Warsztaty dla dzieci promujące przewodnik i prezentujące w przystępny sposób jego ideę, odbędą się  w Starej Kordegardzie.

Ciekawi Was, czy w Łazienkach wszędzie stoją wanny i prysznice? Chcecie wiedzieć, co król jadał na obiad i jak tańczy się menueta? Zastanawiacie się, czy w Starej Pomarańczarni trzymane są stare pomarańcze? Sięgnijcie po Kto to widział?!

To niezwykły przewodnik po Łazienkach Królewskich stworzony specjalnie dla dzieci. Znajdziecie w nim mnóstwo informacji o Ogrodzie Łazienkowskim i zabytkach, które się w nim znajdują. Poznacie ich historię, przeczytacie wiele ciekawostek o królu Stanisławie Auguście i jego czasach, odkryjecie najróżniejsze łazienkowskie tajemnice.
A dlaczego ten przewodnik jest tak niezwykły? Bo to, jak będzie wyglądał, zależy także od Was! Możecie nie tylko oglądać go i czytać, ale też pisać w nim i rysować! Na wielu stronach znajdziecie najróżniejsze zadania, ćwiczenia i puste miejsca do uzupełnienia. Zapełnijcie je i stańcie się współtwórcami tej książki! Wybierzcie się z nią na wycieczkę po Łazienkach, a przeżyjecie wspaniałą przygodę. Czytajcie ją i uzupełniajcie w domu, a dostarczy Wam wielu godzin świetnej zabawy!

Przewodnik został stworzony przez Ośrodek Edukacji Muzealnej  Łazienek Królewskich we współpracy z Wydawnictwem Dwie Siostry. Do pracy nad powstaniem przewodnika zaprosiliśmy małych Pacjentów z Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu  oraz Przedszkolaków z przedszkola  Akademia Króla Stasia w Warszawie. Prace plastyczne dzieci współilustrują przewodnik, a ich wypowiedzi na temat króla, pałacu i epoki XVIII wieku, stały się częścią tekstu. Przewodnik zawiera także kilkadziesiąt propozycji wspólnego, kreatywnego spędzenia czasu przez dzieci i ich opiekunów, zarówno w Łazienkach, jak i zaciszu domowym. To świetna propozycja na ciepłe jesienne dni i długie zimowe wieczory.

wstęp na warsztaty: wolny!

Więcej informacji o przewodniku »


 

Redakcja poleca: Szczepienia ratują życie, a dziecko może je polubić! Przekonuje Wojciech Mikołuszko
Szczepienie może być punktem wyjścia do rozmowy na temat chorób. Dziecko może przestać bać się szczepień i zainteresować się nauką - mówi Wojciech Mikołuszko, dziennikarz i popularyzator nauki.

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj