plakat, okładka, książka
fot. materiały prasowe

Spotkania i warsztaty dla dzieci i rodziców - 18-28.05, Poznań

Zapraszamy na majowe spotkania do Księgarni z Bajki.
plakat, okładka, książka
fot. materiały prasowe
18 maja godz. 11.00
Poranek literacki z Mamą Mu na drzewie. Ta sympatyczna krowa, jak niegdyś rudowłosa Pippi zaprasza mnie do odwagi, do przekraczania granic, do kwestionowania tego co oczywiste i postanowione. Nie ma dla niej rzeczy niemożliwych, choć zachowawczy i konwencjonalny Pan Wrona próbuje ją powstrzymać, sympatycznie z nim polemizując, robi swoje! Wchodzi na drzewo i wcale sie nie zastanawia jak z niego zejść, " bo po co wiedzieć, jak się schodzi, skoro się jeszcze nie weszło?" A kiedy już weszła zachwyciła się światem: " Ojojojoj!!!" Nigdy przedtem nie oglądała go z takiej perspektywy!? I to było warte trudu wchodzenia. Nakarmiona widokiem z wierchołka drzewa, z łatwością znalazła sposób na zejście. To wcale nie było takie trudne... To, przed czym ostrzegał Pan Wrona, jemu się przydarzyło ale co to było i czym się skończyło, przeczytajcie sami albo przyjdźcie na Poranek i ucieszcie się z nami. Zapraszam. Wstęp nic nie kosztuje a obiecuje niezwykłą zabawę. I naukę. I zaproszenie do odwagi bo      w maju rośniemy z książkami! 
 
Godz. 12.15
Literackie urodzinki  w maleńkim królestwie Królewny Aurelki. Nauka grzeczności i mądrości bo Królowa, to ktoś taki co ma odważne i dobre serce. Jej królestwo nie mieści się w pałacu ani w pudełku, które przynosi listonosz, tylko zupełnie gdzie indziej... I każdy z Was to ma! Może okazać się, że i Ty jesteś Królewną lub Królem?! Pospieszajcie wszyscy z zaproszeniem od Jubilatki.
 
20 maja godz. 10.15
Spotkanie z Indianką dla 5-latków. Nauka indiańskich tańców, plemiennych okrzyków, uważności w patrzeniu i słuchaniu. Otwieranie oczu, uszu i serca na Innego. Każdego: dużego i małego, skaczącego i fruwającego, bogatego i ubogiego wszak dusza zamieszkuje  jednako ciało każdego człowieka. Wstęp 8 zł.
 
21 maja godz. 10.15
Warsztaty literackie z Indianką. Nauka indiańskich tańców, plemiennych okrzyków. Otwieranie oczu, uszu i serca na wszystko co pływa, fruwa, skacze i gdacze. Wyzwalanie szacunki do innego, choćby nawet nie wiem jak różnego. Bilety 8zł. Os. Przyjaźni 125
 
21 maja godz. 16.30
„Ten zwariowany świat” widowisko narracyjno-muzyczne dla dzieci i dorosłych. Popołudnie z opowieściami dla wszystkich, którzy lubią patrzeć w gwiazdy, marzyć i rozmyślać. Znajdzie się wśród nich historia o maszynie, która znała wszystkie odpowiedzi, o wietrze, który nie potrafił podejmować decyzji i o wielkim cyrku. Będzie też moc niezwykłych zgadywanek z Ameryki Łacińskiej.
 
Zapraszamy do posłuchania opowieści o tym, co zdarza się w tym zwariowanym świecie…
 
Opowieści snuć będą: Aneta Cruz-Kąciak, Magdalena Janaszek.Muzyka: Marcin Kłusak.
 
Współorganizatorem popołudnia ze słowem i muzyką jest: Stowarzyszenie „Jeden Świat”.Widowisko na podstawie książki pt. „Este loco mundo” i „Cosas que sucediereon” wydawnictwa Cambalache. Wstęp wolny! Os. Przyjaźni 125. 
 
22 maja godz. 10.00
Spotkanie z Małgorzatą Gutowską -Adamczyk - autorką kilku książek obyczajowych dla młodzieży i dorosłych, baśni dla dzieci oraz scenariusza programu telewizyjnego pt. "Tata, a Marcin powiedział." Pisarka jest żoną reżysera Wojciecha Adamczyka. Jeden z synów tej pary artystów założył nieistniejący już dziś zespół rockowy „The Mortimers”, któremu pisarka zadedykowała powieść "220 linii ".
Małgorzata Gutowska-Adamczyk jest laureatką prestiżowej nagrody IBBY za powieść "13 Poprzeczna." 
 
"Bycie nastolatkiem nie jest proste- wyznała na spotkaniu z młodzieżą w ub. roku w naszej księgarni. Łatwiej jednak zmagać się z problemami, gdy ma się obok siebie kogoś bliskiego. Agata, Zosia i Klaudia przekonały się, jak wielkie znaczenie ma przyjaźń."
Gdy świat wydaje się kompletnie pozbawiony sensu, a codzienność karmi cię jedynie rozczarowaniami, kiedy nie umiesz znaleźć celu i tłumisz w sobie pragnienie szczęścia, być może w najczarniejszej godzinie odnajdziesz swoją ścieżkę.
Trzy nastolatki z Anina, są tak różne, że trudno uwierzyć, by ich drogi mogły się kiedyś zejść. Połączy je jednak wspólne marzenie.Niepopełniony grzech, a wszystko za sprawą pewnego snu...
Uznana przez Polską Sekcję IBBY za „Książkę Roku 2008” powieść Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk pokazuje trudne meandry dojrzewania do przyjaźni, poszukiwanie szczęścia oraz nie zawsze różową codzienność nastolatek.
 
Os. Wichrowe Wzgórze 124.
Rejestracja uczestników: bajka-krystyna@tlen.pl
 
Godz. 17.30- 20.00 Popołudnie z Małgorzatą Gutowską- Adamczyk autorką  trzytomowej sagi: „ Cukiernia pod Amorem” i „Podróży do miasta świateł.”  Pisarka oferuje nam wędrowkę przez stulecia, po świecie szlacheckich dworków oraz współczesnej polskiej prowincji. Dla wszystkich, którzy nie boją się spotkać silnych dzielnych i odważnych kobiet! Autorka będzie dedykować książki już na kwadrans przed spotkaniem. Wstęp wolny. Os. Przyjaźni 125.
 
28 maja godz. 10.00 i 12.00
Spotkanie z Joanną Jagiełło. Zapraszamy młodzież gimnazjalną na "Kawę z kardamonem" i "Czekoladę z chili" oraz dyskusję na ważne tematy o prawdzie i odpowiedzialności oraz śmiałości i odwadze w wyrażaniu uczuć. Rejestracja grup bajka-krystyna@tlen.pl
Redakcja poleca: Bezpłatne warsztaty dla położnych i pielęgniarek środowiskowych – byliśmy tam z kamerą
Zobacz relację z nietypowego szkolenia dla położnych. Tematy, które poruszano były bardzo trudne, ale niezwykle ważne. Sprawdź, w jakich dziedzinach położne szkolą się dla was.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy