GRY
 
 

Warsztaty taneczne dla dzieci - 20.07-13.08, Poznań

Zapraszamy na warsztaty taneczne do Starego Browaru.

Stary Browar, Art Stations Foundation
Stary Browar Nowy Taniec dla Dzieci
 
Magdalena Woskowicz
Warsztaty: Taniec i opowieść
 
godzina: 10:00 (4-5-latki), czas trwania: 50 minut
godzina: 12:00 (6-8-latki), czas trwania: 60 minut
 
,,Moje warsztaty to wykorzystanie całej potęgi dziecięcej wyobraźni".
 
Dzieci postrzegają świat w sposób magiczny. Podczas warsztatów mają okazję wejść w wyobrażone role. Ten naturalny dla nich, ważny poznawczo proces identyfikacji, użyty zostanie podczas nauki kroków i zajęć animacji ruchowej. Uruchomienie dziecięcej wyobraźni wprawia je w ruch fizyczny. Opowiadanie podczas choreografii historii, odniesienie do bajki czy znanej dzieciom magicznej postaci, nadaje tańcowi znaczenie. Taki ruch nie jest już abstrakcyjny, służy niczym kostium do wcielania się w magiczne role i przeżywania emocjonujących przygód.
 
Podczas warsztatów Taniec i opowieść prowadząca Magda Woskowicz, działa intuicyjnie, reagując na indywidualność dzieci i niepowtarzalność każdego spotkania z nimi. Skłania je do otwartości i działania. Uważa, że taniec i rozwijanie wolnej ekspresji, to niezbędny impuls w wydobywaniu ich fascynującego potencjału. Każdy warsztat uczy najmłodszych świadomości ciała, koordynacji, równowagi, poczucia rytmu oraz interpretowania dźwięków. Dostosowane do ruchowych możliwości dzieci choreografie, twórcza i przyjacielska atmosfera sprawiają, że bez trudu podejmują one wyzwania w grupie, wzmacniając społeczne więzi. To wszystko buduje taneczną wspólnotę, wnoszącą do dzieciństwa dużo radości i cennych umiejętności. Taka forma spędzania wolnego czasu pozwala dzieciom otworzyć się na świat i jest alternatywą dla telewizji, gier i komputerów. Rodzicom stwarza możliwość zobaczenia swoich pociech w niecodziennych, a nieraz nawet zaskakujących rolach, a wszystko służy głębszemu poznaniu.
 
 
17.08 (sb.), Stary Browar, Studio Słodownia +3
Stary Browar Nowy Taniec dla Dzieci
 
Korina Kordova
Warsztaty: Ruch i wyobraźnia
 
wiek: 6-8 lat
godzina: 12:00
czas trwania: 75 minut
 
Wyobraźcie sobie, że zabawa staje się tańcem. To nieograniczona dziecięca wyobraźnia podsuwa wszystkie pomysły choreograficzne, a prowadząca warsztaty staje się przewodnikiem i organizatorem tego niezwykłego świata ruchu. Poprzez połączenie znanych dzieciom, ale i zupełnie niespotykanych gier ruchowych, ze spontanicznym działaniem ciała, warsztaty wyzwalają w najmłodszych radość wspólnego bycia razem, swobodę działań i dają im ogromną satysfakcję w kreowaniu ruchowego świata. Otwartość prowadzącej na pomysły dzieci, jej zdolność komunikowania się z nimi poprzez ruch, nie ogranicza dzieci, rozwija ich naturalny potencjał, ale jednocześnie uczy zdolności funkcjonowania i działania w przestrzeni, rozwija koordynację ruchową, poczucie rytmu. Podczas warsztatów zatańczą dzieci i ich wyobraźnia!!!
 
Szczegółowe informacje
www.starybrowarnowytaniec.pl
www.artstationsfoundation5050.com
 
 
Redakcja poleca: Warsztaty Mamo, To Ja dla rodziców dzieci 0-1 lat [WIDEO]
Relacja z Warsztatów Mamo, To Ja dla rodziców dzieci 0-1. Warszawa Wiosna 2017.
Doładuj
Przeładuj