GRY
 
 

Warsztaty w Akademii Małego Domu Kultury

25.11, 9,16.12.2012r., Akademia Małego Domu Kultury zaprasza na warsztaty.

akademia małego domu kultury, logo
Żywe Obrazy
25.11.2012 GODZ. 12.30 – 14.00
Czy zastanawialiście się kiedyś, co się dzieje na obrazie? Co by się stało z nieruchomymi postaciami, gdyby mogły się poruszyć, przemówić, oddychać? Tym razem inspiracją do pracy podczas warsztatów będą obrazy. Będziemy je ożywiać, nadawać im sens, stwarzać do nich historie, poznawać ich bohaterów. Czeka nas dużo zabawy z wyobraźnią i nieograniczone możliwości interpretacyjne. 
Warsztaty dla osób w wieku 6–12 lat
Cena warsztatów: 25zł/osobę
Liczba miejsc ograniczona Zapisy do 23 listopada

Zakamarki Małego Domu Kultury
9 grudnia godz. 12.30
warsztaty dla dzieci i rodziców (warsztaty trwają około 1,5 godziny)
Zakamarki Małego Domu Kultury to spotkanie z książką, które może się skończyć w zupełnie innym czasie i przestrzeni. Chcemy, żeby książka inspirowała do odkrywania, tworzenia, eksperymentowania. Zdarzyć może się wszystko. Na warsztatach w grudniu... … pofilozofujemy, czyli porozmawiamy o życiu. Czy zastanawialiście się kiedyś, po co istnieje człowiek? Dlaczego żyjemy? Dlaczego umieramy? Co sprawia, że jesteśmy szczęśliwi? I dlaczego czasem życie wydaje się takie trudne? I czy w ogóle da się odpowiedzieć na te pytania? A może odpowiedzi jest wiele? W książce „Życie, co to takiego?” Oscar Brenifier podsunie nam kilka możliwych odpowiedzi, ale od razu do każdej z nich zada kolejne pytania i to będzie wyzwanie dla nas! Komiksowe rysunki Jérôme’a Ruilliera rozbawią nas do łez, ale też dadzą wiele do myślenia.
Warsztaty dla dzieci w wieku 4-12 lat.
Jak zwykle na warsztatach będzie możliwość zakupienia książek Wydawnictwa Zakamarki w promocyjnej cenie.
Projekt ten realizowany jest przy wsparciu Miasta Poznania. Projekt realizuje: Fundacja Mały Dom Kultury. Partner projektu: Wydawnictwo Zakamarki. Patroni Medialni: Miasto Dzieci, Czas Dzieci, IKS, Dzieci Poznań, Kultura Poznań, Ryms, Qlturka, Radio Afera.

AKADEMIA MAŁEGO DOMU KULTURY w GRUDNIU ŚWIĄTECZNE OZDOBY
16.12.2012 GODZ. 12.30-14.00
Na przedświątecznych warsztatach zapraszamy do wspólnego tworzenia ozdób na choinkę i nie tylko na choinkę. Sięgniemy zarówno do tradycji i historii ozdób świątecznych, jak i do zupełnie nowych pomysłów i rozwiązań. Na warsztatach pojawi się gość specjalny – dr Witold Przewoźny z Oddziału Etnograficznego Muzeum Narodowego w Poznaniu, przy którym na pewno nie zabraknie ciekawych opowieści o świątecznych tradycjach. Warsztaty dla dzieci w wieku 4 - 12 lat (Na warsztaty zapraszamy także rodziców. Rodzice oczywiście bezpłatnie).
Cena warsztatów: 25zł/dziecko. Liczba miejsc ograniczona
Zapisy do 14 grudnia

Fundacja Mały Dom Kultury
ul. Zamkowa 3/4
Poznań (dla spóźnialskich wejście przez Klub Dragon).
Redakcja poleca: Czy zapisać dziecko na piłkę nożną? – zobacz film
O karierze piłkarskiej marzy niejeden chłopak i niejedna dziewczynka. Ale aby taką karierę zrobić, trzeba zacząć trenować od małego. Zresztą na treningi piłki nożnej warto zapisać dziecko nie (tylko) z powodów ambicjonalnych. Dlaczego? Zobacz film z treningu Akademii Piłkarskiej Legia Warszawa.
Doładuj
Przeładuj