GRY
 
 

Warsztaty w Zachęcie - Galeria w kopercie

16.09.2012r., Zachęta zaprasza na warsztaty rodzinne towarzyszące wystawie Nieprzekupne oko - Galeria Akumulatory 2 1972-1990.

Zachęta Narodowa Galeria Sztuki
fot. 5. KATARAKTA, BOROWSKI
godz. 12.30 (dzieci w wieku 4-6 lat)
godz. 15 (dla dzieci w wieku 7-10 lat)

Galeria w kopercie Galeria Akumulatory 2 była bardzo nietypową galerią. Jej nazwa wzięła się od neonu na budynku, w którym się mieściła. Czasem wystawy otwierały się i zamykały jedna po drugiej, niekiedy galeria przez wiele miesięcy stała pusta, a wystawy odbywały się zupełnie gdzie indziej! Ta tajemnicza galeria kontaktowała się ze swoimi artystami za pomocą listów, a sami artyści często w ten sposób wysyłali do niej swoje prace. Czasem całe dzieło sztuki mieściło się w kopercie, a czasem była tam tylko instrukcja, jak je wykonać. A co wy wysłalibyście do takiej galerii? Włożylibyście do koperty zakodowany instruktaż, czy może umieścili w środku latawiec albo całe zoo wycięte z papieru? Na zajęciach stworzymy prace, które mieszczą się w kopercie i sami zdecydujemy, dokąd je wysłać.

Prowadzenie: Agnieszka Szostakiewicz
zapisy: tel. 22 556 96 71 (dział edukacji)
koszt: 18 zł (bilet rodzinny)
Więcej o wystawie: http://www.zacheta.art.pl/page/view/9/wystawy-zapowiedzi
Zapraszamy na Facebooku do grupy Warsztaty w Zachęcie: https://www.facebook.com/groups/273364169393724/
Redakcja poleca: Czy zapisać dziecko na piłkę nożną? – zobacz film
O karierze piłkarskiej marzy niejeden chłopak i niejedna dziewczynka. Ale aby taką karierę zrobić, trzeba zacząć trenować od małego. Zresztą na treningi piłki nożnej warto zapisać dziecko nie (tylko) z powodów ambicjonalnych. Dlaczego? Zobacz film z treningu Akademii Piłkarskiej Legia Warszawa.
Doładuj
Przeładuj