GRY
 
 

Warsztaty z bajką - pomagajką

8,15,22,29.11.2012r., godz.18:00 Kalimba zaprasza dzieci w wieku 5-9 lat na spotkanie z bajką terapeutyczną i psychoedukacyjną.

kalimba
Co tydzień przedstawimy inną historię, którą młody uczestnik warsztatów może przeżyć w bezpiecznej przestrzeni razem z bohaterem. Dzięki charakterystycznej konstrukcji bajki dziecko może utożsamiać się z bohaterem, odnaleźć w opowieści swoje emocje oraz dostrzec podobieństwo problemów bohatera do tych z którymi boryka się na co dzień.

Celem tego rodzaju warsztatów jest dostarczenie i utrwalenie dzieciom pozytywnych wzorców zachowań, nauczenie rozpoznawania oraz nazywania własnych emocji, budowanie pozytywnego obrazu siebie i otaczającej rzeczywistości. Bajka wspiera, uczy, uwalnia od poczucia winy. Jest sygnałem, że wszystkie emocje, często trudne i niezrozumiałe są zupełnie naturalne. Bajkoterapia może być także doskonałą formą relaksacyjną, redukującą napięcie, zmniejszającą lęki.

Każde spotkanie rozpoczynają się rozmową na temat tego jak się czujemy, z jakim samopoczuciem oraz jakimi emocjami przyszliśmy na warsztaty. Następnie przeczytamy bajkę oraz rozmawiamy o tym co przydarzyło się bohaterowi, jakie przeżywał emocje, jak sobie poradził oraz co było mu pomocne w konkretnej sytuacji. Kolejna część spotkania to prace plastyczne lub ruchowe związane z tematem poruszonym w bajce. W naszych warsztatach będzie uczestniczyć pacynka.

Prowadząca:
Agnieszka Róg- absolwentka psychologii, studentka studium pedagogicznego. Obecnie pracuje jako konsultantka w Telefonie Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111.

8 listopada godz. 18:00
Poznamy bajkę o Julce, która potrzebowała pomocy. Porozmawiamy o tym, że zdarzają się sytuacje trudne i wymagające pomocy dorosłych. Spróbujemy zastanowić się co zrobić, gdy się zgubimy a także o tym gdzie możemy zadzwonić gdy dzieje się coś niepokojącego.  Pobawimy się w układanie rymowanek, służących zapamiętywaniu numerów alarmowych.
 
15 listopada godz. 18:00

Spotkanie z bajką o Tomku i tajemniczej szufladzie jego taty. Porozmawiamy o tym, czym dla nas jest złość a także jak sobie z nią radzić. Spróbujemy wymienić się różnymi sposobami wyrażania złości. Na koniec każdy spróbuje zrobić swoją złość, nada jej kształt i wybierze jakie ma mieć oczy i włosy. 
 
22 listopada godz. 18:00

Przeczytamy bajkę „Cień pirata”.  Spróbujemy porozmawiać o niezwykle trudnej sztuce odmawiania.   Zastanowimy się w jakich sytuacjach możemy odmówić i czemu to robimy. Porozmawiamy też o tym, jakie uczucia towarzyszą odmawianiu zarówno tym którzy odmawiają, jak i tym, którym się odmawia. Rysując postaci piratów z bajki porozmawiamy o stawianiu granic.
 
29 listopada godz. 18:00

Spotkanie z bajką o Kapitanie Mirku, który nie wierzy w siebie. Porozmawiamy o tym, że niektóre zadania bywają trudne. Zastanowimy się jak sobie z takimi radzić. Rozpoznamy jakie myśli i uczucia pojawiają się, kiedy coś nam się uda, a jakie jeśli nie. Podczas spotkania czeka na nas Roślinkowe Wyzwanie!

koszt: 35zł
zapisy: kofifi@kalimba.pl lub tel. (22) 839 75 60, 501 183 953

KALIMBA Kofifi
ul. Mierosławskiego 19
Warszawa Żoliborz
tel. 22 839 75 60, 501 183 953
kofifi@kalimba.pl
www.kalimba.pl
Redakcja poleca: Czy zapisać dziecko na piłkę nożną? – zobacz film
O karierze piłkarskiej marzy niejeden chłopak i niejedna dziewczynka. Ale aby taką karierę zrobić, trzeba zacząć trenować od małego. Zresztą na treningi piłki nożnej warto zapisać dziecko nie (tylko) z powodów ambicjonalnych. Dlaczego? Zobacz film z treningu Akademii Piłkarskiej Legia Warszawa.
Doładuj
Przeładuj