kolorowanki warzywa
fot. Adobe Stock

Warzywa - kolorowanki dla dzieci

Kolorowanki, które przedstawiają warzywa, są doskonałym sposobem na nudę, ale dzięki nim maluch może też nauczyć się rozpoznawania poszczególnych jarzyn. Takie gotowe szablony owoców, warzyw i innych przedmiotów do druku to świetna zabawa dla dziecka, którą możesz przygotować w zaledwie kilka minut.
Zalet kolorowania jest mnóstwo, między innymi przygotowuje ono dziecko do pisania, uczy koncentracji, rozwija koordynację ręka – oko, jest doskonałym sposobem na stres i nudę. Kolorowanki warzyw (lub owoców!) świetnie sprawdzą się podczas rodzinnych popołudni. Kliknij na wybrany wzór kolorowanki i wydrukuj szablon.

Spis treści
 1. Kolorowanki: warzywa nie tylko na talerzu
 2. Kosz z warzywami - kolorowanka
 3. Pomidor - kolorowanka
 4. Kolorowanki warzywa - papryka
 5. Kolorowanki warzywa - brokuł
 6. Marchew - kolorowanka
 7. Kolorowanki warzywa - sałata
 8. Kolorowanki warzywa - rzodkiewka
 9. Cebula do kolorowania
 10. Ogórek - kolorowanka
 11. ​Kolorowanki warzywa - ziemniak
 12. Kalafior do kolorowania

Kolorowanki: warzywa nie tylko na talerzu

Warzywa pełne są kolorów, wspaniałych smaków. Mogą zawitać nie tylko na talerzu dziecka, ale także w postaci kolorowanki z ilustracjami warzyw. Z pewnością, jeśli maluch pozna niektóre jarzyny podczas kolorowania, chętniej sięgnie podczas rodzinnego obiadu po pomidory, brokuły lub kalafior.

Kosz z warzywami - kolorowanka

Kolorowanka kosz z warzywami to doskonała okazja, by dziecko poćwiczyło kolorowanie bez wychodzenia za linię. Drobne elementy, które znajdują się na rysunku, doskonale sprawdzą się przy ćwiczeniu precyzyjnych ruchów. 

kolorowanki warzywa kosz z warzywami


Pomidor - kolorowanka

„Pan pomidor wlazł na tyczkę i przedrzeźnia ogrodniczkę” - pisał Jan Brzechwa. Kolorowanie obrazka z pomidorem będzie wspaniałą okazją, by wspólnie przypomnieć sobie ten wierszyk! 
 
kolorowanki warzywa - pomidor

Kolorowanki warzywa - papryka

Paprykę dziecko może pokolorować na żółto, zielono i czerwono. Opowiedz maluchowi, że to warzywo występuje aż w trzech kolorach. Jeden obrazek dziecko może więc pokolorować na kilka różnych sposobów. 
 
kolorowanki warzywa - papryka

Kolorowanki warzywa - brokuł

Brokuły zazwyczaj nie są ulubionym warzywem dzieci. Może więc jeśli maluch będzie miał dużo frajdy z kolorowania brokułu - będzie przyjaźniej nastawiony również do tego, który leży na talerzu?

kolorowanki warzywa - brokuł

Marchew - kolorowanka

Marchewka jest popularnym warzywem w naszym kraju. Przy okazji kolorowania możecie wspólnie z dzieckiem zrobić konkurs na to, kto wymieni więcej pysznych dań, które można z niej przygotować - marchewkowe ciasto i co jeszcze?
kolorowanki warzywa - marchewka

Kolorowanki warzywa - sałata

Kolorując sałatę, wspomnij dziecku, że występuje kilka odmian tego warzywa: lodowa, rzymska i jeszcze wiele innych. Liście sałaty dziecko może pokolorować na różne odcienie zieleni.
 
kolorowanki warzywa - sałata

Kolorowanki warzywa - rzodkiewka

To warzywo nie zawiera wielu elementów, dlatego maluch nie będzie miał żadnych problemów z pokolorowaniem rzodkiewki. Pamiętaj, że podczas kolorowania dziecko może użyć całej swojej wyobraźni. Niebieska rzodkiewka? Czemu nie! 
kolorowanki warzywa - rzodkiewka

Cebula do kolorowania

Cebula kojarzy się ze łzami podczas jej obierania. Teraz jednak nikt nie będzie płakał! Cebula może być jasna i czerwona. Na jaki kolor twoje dziecko zdecyduje się pokolorować ten obrazek? A może zrobicie wspólnie dwie wersje: jasną i czerwoną?
 
kolorowanki warzywa - cebula

Ogórek - kolorowanka

Czy twoje dziecko zna słynną piosenkę „Fasolek” o Panu Ogórku? Kolorowanie tego warzywa będzie doskonałą okazją do nauczenia się jej! 
 
kolorowanki warzywa - ogórek

Kolorowanki warzywa - ziemniak

Ziemniaki można przygotować na wiele sposób: purée, frytki, chipsy. Poproś dziecko, by na drugiej stronie kartki narysowało swoje ulubione dania lub przekąski, gdzie główną rolę odgrywa właśnie to warzywo. 
 
kolorowanki warzywa - ziemniak

Kalafior do kolorowania

Obrazki wcale nie muszą być kolorowane jedynie kredkami. Dla urozmaicenia kalafior spróbujcie np. wykleić plasteliną. Możecie użyć również kuleczek z bibuły. 
 
kolorowanki warzywa - kalafior


Zobacz także
Redakcja poleca: Dzień w klubie malucha - film
Zobacz, jak dzieci spędzają czas w klubiku malucha. Wychowawczyni opowiada o codziennych zajęciach i zabawach dla dzieci.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 7 głosy

Zobacz także

Popularne tematy