Zmiany w bonie turystycznym
fot. AdobeStock

Ważna zmiana w bonie turystycznym (przez pandemię i restrykcje)

Wszyscy, którzy nie skorzystali jeszcze z bonu turystycznego, a mają do tego prawo, będą mogli prawdopodobnie użyć go na nowych zasadach. Poprawka w tej sprawie trafiła właśnie do Sejmu.
Milena Oszczepalińska
Zmiany w bonie turystycznym
fot. AdobeStock
Poprawka do ustawy o Polskim Bonie Turystycznym, która znalazła się właśnie w Sejmie, zakłada, że będzie można użyć go również na opłacenie wycieczek jednodniowych, bez noclegów. Do tej pory można było wykorzystać bon na noclegi lub imprezę turystyczną z jednym noclegiem wykupioną u organizatora turystyki. Ponieważ branża hotelowa jest wciąż zamknięta z powodu pandemii koronawirusa, takie ograniczenie powodowało, że użycie bonu było bardzo utrudnione.

Co prawda wiele rodzin wykorzystało już bon w czasie letnich urlopów, jednak nie wszyscy. Ci, co wciąż go mają, zyskają możliwość zapłacenia nim np. na jednodniową wycieczkę szkolną dziecka. To także dobra wiadomość dla branży turystycznej, która przeżywa obecnie bardzo trudny czas.

Zmiana w bonie turystycznym spowodowana pandemią koronawirusa

Ministerstwo Rozwoju oraz Polska Organizacja Turystyczna są pomysłodawcami zmian w zakresie możliwości korzystania z Polskiego Bonu Turystycznego, na mocy których mogłyby być nim opłacane również wycieczki jednodniowe. Zdaniem Rafała Szlachty, prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej, „jeśli bonem będzie można płacić za jednodniowe wycieczki, to skorzystają na tym organizatorzy wycieczek szkolnych, młodzieżowych, sportowych i półkolonii. Nawet już podczas tej zimy”, jak podaje „Rzeczpospolita”.

Możliwość wykorzystania bonu na wycieczki jednodniowe sprawi, że zyskają na tym choćby przewodnicy turystyczni, właściciele autokarów, piloci wycieczek, a sama branża turystyczna mogłaby chociaż w takim stopniu zacząć znowu zarabiać.

Przypominamy, że świadczenie w postaci bonu turystycznego przysługuje rodzinom, które korzystają z programu „Rodzina 500+”. W przypadku rodzin, w których znajdują się dzieci niepełnosprawne, przyznawany jest dodatkowy bon również o wartości 500 zł. Jest wolny od podatku i nie wlicza się do dochodu. Jego termin ważności mija 31 marca 2022.

Źródło: money.pl

Zobacz także:
Redakcja poleca: Lampion z dyni: jak go zrobić krok po kroku? [WIDEO]
Lampion z dyni to jedna z tradycji na Halloween. Gotowy lampion może zdobić dom przez całą jesień, a nie tylko w święto duchów. Podpowiadamy, jak go zrobić w kilku prostych krokach (i co zrobić, żeby przetrwał dłużej!). Jego wykonanie naprawdę nie jest trudne!
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy