kobieta, matka, noworodek
fot. Jenny Lewis

Wczoraj urodziłam. Tak wyglądają matki i dzieci dzień po porodzie. - zdjęcia

Ich brzuchy wciąż są duże niczym ciążowe, twarze zmęczone, ale pełne dumy i radości. Tak wyglądają matki dzień po porodzie.
Marta Kabulska
kobieta, matka, noworodek
fot. Jenny Lewis

Te zdjęcia nie są poprawiane w Photoshopie. Kobiety, które na nich zobaczysz, posiadają podkrążone oczy, czasem zmarszczki. Nie wszystkie się uśmiechają, ale wszystkie są niezwykle dumne, bo właśnie urodziły dzieci.

Projekt "One Day Young"

Brytyjska fotografka Jenny Lewis jest autorką albumu "One Day Young", o którym mówi cały świat. Składa się on z 40 fotografii kobiet (wraz z nowo narodzonymi dziećmi), wykonanymi w pierwszych 24 godzinach życia noworodków. Pomysł na album powstał kilka lat temu, po doświadczeniach związanych z porodami samej fotografki.
- Jedyne historie, jakie słyszałam, zanim urodziłam, o okresie, w którym w domu pojawia się dziecko, wiązały się z bólem podczas porodu, a potem z nieprzespanymi nocami. Wszyscy pomijają ten niezwykły moment czystej radości, dumy i wyciszenia, dlatego uznałam, że warto go pokazać – wspomina Jenny Lewis.

Rozwiesiła więc w swojej okolicy ogłoszenia informujące tym, że poszukuje kobiet, które zgodzą się na sfotografowanie ich wraz z dzieckiem dzień po porodzie. Po wykonaniu pierwszych fotografii i zamieszczeniu ich w sieci, Brytyjka dostała wiele zgłoszeń od kobiet chętnych do wzięcia udziału w tym projekcie. W efekcie powstało 150 zdjęć młodych mam wraz z dziećmi, z których 40 znalazło się w albumie "One Day Young".

Kobiety patrzące na nas z fotografii Jenny Lewis są pełne spokoju, dumy, skupienia, miłości.

Jenny Lewis poprzez swój projekt pokazując, jak wygląda wyjątkowy moment po narodzinach, chciała wesprzeć i dodać otuchy przyszłym mamom. Czy jej się to udaje? - napisz w komentarzu.

Zobacz też: Twoje dziecko chce, żebyś to usłyszała! - film
 

Zobacz też: Trudne macierzyństwo
Redakcja poleca: Rozwój niemowlęcia w 1. miesiącu życia - film
Zobacz, co potrafi miesięczne dziecko.
Oceń artykuł

Ocena 4 na 18 głosy

Zobacz także

Popularne tematy