Dziecko zostawione we włocławskim Oknie Życia
fot. AdobeStock

Dziewczynka znaleziona w Oknie Życia otrzymała piękne imię

Siostry zakonne z Domu Generalnego Sióstr Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi we Włocławku zobaczyły dziecko w Oknie Życia we wtorek, 16 lipca.
Milena Oszczepalińska
Dziecko zostawione we włocławskim Oknie Życia
fot. AdobeStock
Kolejne dziecko zostało odnalezione w Oknie Życia, tym razem we Włocławku. Dziewczynkę zauważyły zakonnice pracujące w Domu Generalnym Sióstr Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi, w którym znajduje się Okno. Otrzymała wyjątkowe imię.

Dziewczynka zostawiona we włocławskim Oknie Życia

We wtorek, 16 lipca, siostry zakonne z Domu Generalnego Sióstr Wspólnej Pracy dostrzegły, że w Oknie Życia znajduje się niemowlę. Tego dnia obchodziły akurat Święto Matki Boskiej Szkaplerznej z Góry Karmel. Ponieważ obok dziecka nie było żadnej informacji na temat tego, jak ma na imię, zakonnice postanowiły nazwać dziewczynkę Miriam Agata, na cześć Maryi. Wikaria generalna, siostra Agata Błaszczyk przyznała: „Modlimy się o tę dziewczynkę oraz o jej rodziców. Musiała to być dla nich bardzo trudna decyzja”.
Redakcja poleca: Rozwój niemowlęcia w 1. miesiącu życia - film
Zobacz, co potrafi miesięczne dziecko.

Stan dziewczynki był „dość dobry”

Maleńka Miriam Agata pojawiła się we włocławskim Oknie Życia we wtorek około godziny 21. Procedury nakazują, by zawsze w takich przypadkach wezwać na miejsce policję i pogotowie. Siostry Wspólnej Pracy dopełniły tego obowiązku. Lekarz po zbadaniu dziewczynki uznał jej stan zdrowia za „dość dobry”. Co teraz stanie się z dzieckiem?

Matka ma sześć tygodni na zmianę decyzji

Nie wiadomo, co skłoniło matkę dziewczynki, by zostawić ją w Oknie Życia. Zgodnie z prawem nawet jeśli podjęła taką decyzję, ma jeszcze sześć tygodni na jej zmianę. Jeśli uda się wcześniej odnaleźć kobietę i ta zrzeknie się praw rodzicielskich, wówczas sąd rodzinny będzie miał prawo do zadecydowania o umieszczeniu dziecka w pieczy zastępczej. Obecnie dziewczynka przebywa w szpitalu. Odwiedzają ją siostry z Domu Generalnego Sióstr.

Źródło: polsatnews.pl [content:0_25672,0_25638,0_25514,,0_25494:undefined]  
Oceń artykuł

Ocena 6 na 5 głosy

Zobacz także

Popularne tematy