We wrocławskim szpitalu urodziły się czworaczki. Możliwe, że ojciec nie będzie mógł się z nimi widywać
fot. Adobe Stock

We wrocławskim szpitalu urodziły się czworaczki. Możliwe, że ojciec nie będzie mógł się z nimi widywać

Ze względu na ciążę mnogą niezbędne było przeprowadzenie cesarskiego cięcia. Czworaczki urodziły się zdrowe, ale ich rodzice mają poważny problem.
Sylwia Arlak
We wrocławskim szpitalu urodziły się czworaczki. Możliwe, że ojciec nie będzie mógł się z nimi widywać
fot. Adobe Stock
Poród przeszedł bez komplikacji. Czworaczki przyszły na świat w poniedziałek 20 września w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu. Urodziły się po ukończeniu 30-tygodnia ciąży poprzez cesarskie cięcie. Cała czwórka to zdrowi i silni chłopcy.

Mężczyznę może czekać deportacja

Niestety ich rodzice przeżywają prawdziwy dramat. Jak podaje portal Onet.pl, Marina Kucher i Oleksij Kucher, małżeństwo pochodzące z Ukrainy, może zostać wkrótce rozdzielone. Mężczyzna od kilku tygodni czeka na rozpatrzenie przez Dolnośląski Urząd Wojewódzki wniosku o przedłużenie pozwolenia na pracę. Jeśli się nie uda, czeka go deportacja. 

„Zawsze marzyliśmy z Mariną, że będziemy mieli dużą rodzinę. Ale nigdy bym nie przypuszczał, że czwórka urodzi się naraz. Przez całą tę sytuację moja radość i szczęście z powiększenia rodziny miesza się z tragizmem” – mówi Onetowi ojciec czworaczków. 

To podczas kontroli przeprowadzonej przez straż graniczną okazało się, że mężczyzna nie ma ważnego prawa do wykonywania pracy. Otrzymał karę w wysokości 3 tys. zł i natychmiastowy nakaz deportacji. Ze względu na pandemię koronawirusa deportację wstrzymano. Wówczas Oleksij Kucher zwrócił się o pomoc do prawnika.

Prawnik wierzy w powodzenie sprawy

Prawnik Artur Zieliński z Kancelarii Doradztwa Prawnego i Gospodarczego „Consultor”  jest dobrej myśli. W rozmowie z Onet Kobieta podkreślił, że w Urzędzie do spraw Cudzoziemców zostało już złożone zażalenie. On i jego klient zamierzają udowodnić, że decyzja o deportacji w świetle polskiego prawa była sprzeczna z zapisami ustawy o cudzoziemcach (ze względów humanitarnych). 

Marina Kucher i Oleksij Kucher przyjechali do Polski sześć lat temu. Tutaj wzięli ślub. Mamy nadzieję, że będą wspólnie wychowywać tu swoje dzieci!

Zobacz też:
Redakcja poleca: Rozwój niemowlęcia w 1. miesiącu życia - film
Zobacz, co potrafi miesięczne dziecko.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy