GRY
 
 

Weekend na Antarktydzie warsztaty i spotkania dla dzieci

8,9.12.2012r., godz.12.30 Zachęta zaprasza na weekendowe warsztaty rodzinne.

Zachęta Narodowa Galeria Sztuki
fot. Mikołaj Golachowski
8 grudnia godz. 12.30
Warsztaty rodzinne Zachęta czyta dzieciom wokół książki Jana Bajtlika Sztuka latania
Dla dzieci w wieku 4-7 lat
Sztuka latania to obrazkowa książka dla najmłodszych z lapidarnym tekstem o pingwinie, który pragnął latać. Rzecz o marzeniach - co z tego, że nierealnych, skoro doprowadzą nas do prawdziwej pasji...
W czasie warsztatu zobaczymy pingwina na wystawie, poczytamy o pingwinie i wykonamy jego postać.
Prowadzenie: Zofia Świerżewska
zapisy: tel. 22 556 96 71 (dział edukacji)
koszt: 18 zł (bilet rodzinny)
 
9 grudnia godz. 12.30
Ile pingwinów może zjeść niedźwiedź polarny?  spotkanie z podróżnikiem Mikołajem Golachowskim prezentacja dla dzieci 5-13 lat
Jednym z najczęściej powielanych stereotypów w kulturze masowej, jest zestawienie pingwinów z niedźwiedziami polarnymi. A dzieli je cały świat! Zwierzęta te żyją na przeciwległych krańcach kuli ziemskiej. W prezentacji poznamy zwierzęta zamieszkujące Antarktykę, dowiadując się o różnicach między polarnymi rejonami Ziemi. Zdjęciom towarzyszyć będą dźwięki wydawane przez zwierzęta. Wraz z widokami pięknych, mroźnych krajobrazów, prezentacja stanowić będzie pouczającą i fascynującą wycieczkę w samo serce królestwa Przyrody.
Dr Mikołaj Golachowski jest biologiem i podróżnikiem. Koncentruje się na polarnych krańcach Ziemi, dwukrotnie zimował w Polskiej Stacji Antarktycznej im. H. Arctowskiego (raz jako kierownik 32 Polskiej Wyprawy Antarktycznej). Jest też przewodnikiem turystycznym i regularnie odwiedza Antarktykę Zachodnią i subantarktyczne wyspy. Ostatnio zaczął poznawać również Arktykę, dwa razy dotarł na Biegun Północny. Gdy przebywa w Polsce, mieszka w Warszawie.
zapisy: tel. 22 556 96 71 (dział edukacji)

wstęp wolny!
Redakcja poleca: Czy zapisać dziecko na piłkę nożną? – zobacz film
O karierze piłkarskiej marzy niejeden chłopak i niejedna dziewczynka. Ale aby taką karierę zrobić, trzeba zacząć trenować od małego. Zresztą na treningi piłki nożnej warto zapisać dziecko nie (tylko) z powodów ambicjonalnych. Dlaczego? Zobacz film z treningu Akademii Piłkarskiej Legia Warszawa.
Doładuj
Przeładuj