GRY
 
 

Wejście do warszawskiego ZOO za darmo?

Nie do końca – jest pewien warunek. Jaki, dowiedz się i wykonaj wraz z dzieckiem!

zoo zbiórka żołędzi
fot. Fotolia
Dbanie o zwierzęta powinno być obowiązkiem każdego człowieka, a nauka powinna zacząć się już od najmłodszych lat. Dlatego też do akcji włączają się całe przedszkola.  

Dla dzieci to same superlatywy. Wraz z opiekunami lub rodzicami muszą wybrać się do lasu i zebrać... żołędzie. To one będą przepustką do wejścia na teren ZOO za darmo. Ile trzeba zebrać? Około 2-2,5 kg, czyli całą reklamówkę. 

Dodatkowo dzieci uczą się czym żywią się takie zwierzęta jak: daniele, żubry, bizony, jelenie sika i inne kopytne. Po trzecie zbiórka żołędzi uczy dzieci wrażliwości na los zwierząt w czasie zimy.

Jedyną wątpliwość odnośnie tej akcji, mamy co do zbiórki żołędzi w lasach, tam gdzie żyją zwierzęta na wolności. Gdy każdy przyjdzie i zbierze siatkę żołędzi, czy nie zaszkodzi to tym zwierzakom, które będą musiały przetrwać zimę i nie mogą liczyć na pomoc nikogo? 

Pamiętajcie więc, by zbierać żołędzie w parkach, na obrzeżach lasów, czyli w takich miejscach, gdzie nie zaszkodzi nikomu ich zniknięcie. 

Czy taka akcja pomocy dla ZOO, to dobry pomysł? Jeżeli tak, zaproponuj ją w przedszkolu swojego dziecka!

Czy kupić dziecku zwierzę? Sprawdź!
Pomaganie, jak nauczyć dziecko by było wrażliwe?

 źródło: eska.pl
Redakcja poleca: Zwierzęta w lesie – borsuk – film
Chcesz poznać zwierzęta mieszkające w lesie? Tu dowiesz się jak wygląda borsuk i jakie są jego zwyczaje. Zapraszamy do oglądania.
Doładuj
Przeładuj