GRY
 
 

Wernisaż prac oraz premiera filmu „Duchy w Zamku”

5.03.2012r., godz.17.00 Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu zaprasza na wernisaż prac oraz film, które powstały w ramach tegorocznych warsztatów ZIMOWE WAKACJE Z LEONARDEM

centrum sztuki dziecka
Warsztaty odbywały się pod wspólnym hasłem: Fotografie, obrazy i znaki – zapis myśli i wrażeń.
Wernisażu odbędzie się w Sali pod Zegarem w Centrum Kultury Zamek.

Podczas pierwszych dni ferii dzieci wzięły udział w pięciu różnych warsztatach. W trakcie zajęć „Ołówek kontra aparat” uczestnicy wzorując się na pracach belgijskiego malarza, ilustratora i fotografika Bena Heinego z cyklu „Pencil vs Camera” w ciekawy sposób łączyli rysunek z fotografią w ramach jednego obrazu. Na zajęciach pt. „Okładka” wykorzystując technikę kolażu, zdjęcia i materiały plastyczne każdy z uczestników mógł sam zaprojektować okładkę płyty swojego ulubionego zespołu lub wykonawcy. Podczas warsztatu „LogiART” dzieci rozwiązywały łamigłówki, których efekty miały artystyczny charakter. Natomiast na zajęciach „Przedmioty NIECO-dziennego użytku” zaprojektowały w technice graffiti różne niezwykłe maszyny. Ostatnie warsztaty były okazją do eksperymentowania z obrazem, który powstaje na kliszy fotograficznej. Obrazy zostały jednak wykonane bez użycia aparatów, a jedynie poprzez ingerencję w strukturę samej błony fotograficznej.

W drugim tygodniu ferii, podczas pięciu dni warsztatów, powstał film o duchach grasujących w murach Centrum Kultury Zamek. Każdego dnia była realizowana jedna scena. Poszczególne spotkania były również poświęcone poznawaniu różnych aspektów powstawania filmu (np. scenariusza, storyboardu, ćwiczeń z kamerą, montażu). Wszyscy uczestnicy warsztatów pełnili określone funkcje i przez zabawę na planie filmowym poznawali tajniki pracy filmowców. Była to niepowtarzalna okazja, by stanąć zarówno po jednej, jak i drugiej, stronie kamery!

Wernisaż prac oraz premiera filmu / Centrum Sztuki Dziecka
Data: 5 marca 2012
Godzina: 17.00
Miejsce: Sala pod Zegarem - 213, CK Zamek, II piętro
Wstęp: wolny
Kontakt: Agnieszka Krajewska, akrajewska@csdpoznan.pl, tel. 61 64 64 478
Redakcja poleca: Co się dzieje w 40. tygodniu ciąży? [WIDEO]
Masz ochotę krzyczeć jak Rachel w serialu "Przyjaciele": Wyciągnijcie je ze mnie! Czy jesteś zupełnie spokojna i raczej wolałabyś odsunąć poród w czasie? Najważniejsze jest teraz dziecko. Maluch jest wielkości dużej dyni i już właściwie szykuje się, by Cię poznać! A czy Ty wiesz jak rozpoznać początek akcji porodowej?

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj