mama, dziecko, warzywa, owoce, gotowanie, kuchnia
fot. Fotolia

Rybka MiniMini zaprasza maluchy na warsztaty zdrowego żywienia

Zakaz sprzedaży słodyczy w szkołach nic nie da, jeśli nie wytłumaczymy swoim dzieciom, dlaczego warto jeść zdrowo. Dlatego Rybka MiniMini zaprasza na specjalne warsztaty, dzięki którym dzieci dowiedzą się dużo o zbilansowanej diecie i przekonają się, że warto zwracać uwagę na to, co trafia na nasz talerz.
mama, dziecko, warzywa, owoce, gotowanie, kuchnia
fot. Fotolia
W dniu 1 września weszło w życie rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w placówka oświatowych. Nowe przepisy mają na celu kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych poprzez wyeliminowanie z przedszkoli i szkół pokarmów zawierających nadmierne ilości cukru, soli i tłuszczów. To jednak nic nie da, jeśli maluchy zdrowe jedzenie będą nadal postrzegać jako przymus. Rybka MiniMini chce zmienić podejście przedszkolaków do zdrowego żywienia. 

Warsztaty zdrowego jedzenia z Rybką MiniMini

W październiku w przedszkolach na terenie całego kraju ruszają warsztaty na temat zdrowia i zbilansowanej diety maluchów. Jesienne zajęcia XVI edycji akcji, organizowanej przez Akademię Zdrowego Przedszkolaka, są prowadzone pod hasłem ,,Z Janem Brzechwą o zdrowiu". Rybka MiniMini zaprasza do bezpłatnej rejestracji na stronie www.zdrowyprzedszkolak.pl. Warsztaty odbywają się pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Instytut Matki i Dziecka.Placówki przedszkolne z całej Polski mogą bezpłatnie wziąć udział w akcji i pobrać ze strony www.zdrowyprzedszkolak.pl materiały edukacyjne oraz scenariusze zajęć opracowane przez ekspertów ds. żywienia Akademii Zdrowego Przedszkolaka. Zajęcia zostały przygotowane w formie warsztatów i zabaw dla dzieci, dzięki czemu wiedza z zakresu zdrowego żywienia przekazywana jest maluchom w łatwy, angażujący i przyjazny sposób. Zadbała o to także Rybka MiniMini, która przygotowała interaktywne materiały dydaktyczne dla najmłodszych. Warsztaty odbywają się w trzech blokach tematycznych:
•    Higiena jamy ustnej (I tydzień)
•    Otyłość u dzieci (II tydzień)
•    Sezonowe warzywa i owoce – budowanie odporności (III tydzień)
Redakcja poleca: Najważniejsze produkty w menu dziecka
Zobacz jakie produkty są niezbędne w diecie twojego dziecka.

Nie tylko jemy, ale i gotujemy zdrowo

Stacja MiniMini+ uruchomiła także specjalny portal internetowy dla rodziców www.gotujzdrowo.miniminiplus.pl, w którym znajdują się pyszne inspiracje na zdrowe dania dla przedszkolaków, porady, ciekawostki i artykuły opracowane przez ekspertów z Instytutu Żywności i Żywienia. Serwis powstał w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Gotuj zdrowo z Rybką MiniMini”.


Celem działań prowadzonych przez Akademię Zdrowego Przedszkolaka jest propagowanie zdrowego trybu życia wśród polskich rodzin oraz kreowanie właściwych nawyków żywieniowych. Do tej pory zorganizowano XV edycji akcji edukacyjnych poruszających tematykę zdrowego żywienia, aktywności fizycznej, bezpieczeństwa oraz ekologii. Wzięło w nich udział ponad 4,5 tys. przedszkoli publicznych i prywatnych z całego kraju. 

Partnerami wspierającymi warsztaty Akademii Zdrowego Przedszkolaka są m.in.: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Instytut Matki i Dziecka, SGGW, Polskie Towarzystwo Dietetyki, Agencja Rynku Rolnego, Straż Pożarna, WOPR, Miasto Stołeczne Warszawa i wiele innych. Patronem medialnym akcji jest serwis Babyonline.pl.
 
Oceń artykuł

Ocena 4 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy