Skutki oddziaływania Wi-Fi
fot. AdobeStock

Wi-Fi zagraża plemnikom i rozwojowi płodu! Na co jeszcze wpływa?

Choć nie da się obecnie bez niego funkcjonować, powinniśmy starać się ograniczać kontakt z Wi-Fi. Potencjalnych zagrożeń promieniowania nie warto bagatelizować.
Milena Oszczepalińska
Skutki oddziaływania Wi-Fi
fot. AdobeStock
Wi-Fi to coś, bez czego nie wyobrażamy sobie współczesnego świata. Dostęp do sieci jest niemal wszędzie, nawet coraz częściej zdarza się, że ławki w parkach mają podłączenia do Wi-Fi. Niektóre restauracje promują się jako wyjątkowe, ponieważ nie ma w nich dostępu do internetu (dzięki czemu ludzie mają nie zaglądać co chwila w telefony podczas spotkań towarzyskich). Wi-Fi jest ogromnym ułatwieniem i niewątpliwie jest potrzebne, jednak musimy też zdawać sobie sprawę z niebezpieczeństwa, jakie za sobą niesie. Bo ciągłe narażanie organizmu na kontakt z Wi-Fi jest niezdrowe, zwłaszcza jeśli chodzi o dzieci.

Zbyt duża dawka promieniowania elektromagnetycznego wytwarzanego w trakcie przesyłania danych przez Wi-Fi może negatywnie wpływać na co najmniej sześć sfer w naszym życiu. Oto potencjalne zagrożenia:

1. Może powodować wady rozwojowe u płodu

Promieniowanie związane z działaniem Wi-Fi może przyczyniać się do uszkadzania komórek. Jest to szczególnie groźne w przypadku płodu, ponieważ u niego te komórki dopiero się tworzą. Również małe dzieci znajdują się w grupie ryzyka. Jeśli komórki są narażone na różnego rodzaju zakłócenia w rozwoju, wówczas mogą pojawiać się w nich wady.
Redakcja poleca: USG w ciąży
Po co są badania USG w ciąży i jak często je robić? Zobacz film i dowiedz się więcej.

2. Może zmniejszać płodność mężczyzny

Plemniki mężczyzny, który spędza bardzo dużo czasu w pomieszczeniach z dostępem do Wi-Fi, stają się mniej ruchliwe, w dodatku dochodzi do fragmentacji DNA. To wszystko sprawia, że starania o dziecko mogą się znacząco wydłużać,  a jeśli już uda się parze począć dziecko, wówczas ciąża może nie przebiegać prawidłowo.
Zobacz też: Zła jakość plemników przyczyną wielu poronień

3. Może zaburzać koncentrację

Wi-Fi wpływa na pracę mózgu i niestety nie podnosi jego wydajności, lecz wręcz ją zmniejsza. Promieniowanie elektromagnetyczne może powodować problemy z koncentracją, a nawet przyczyniać się do kłopotów z pamięcią.

4. Może być powodem bezsenności

Osoby, które stale mają kontakt z Wi-Fi i nie wyłączają go nawet na noc, często uskarżają się na problemy ze snem. Rzeczywiście fale wysyłane przez odbiorniki mogą znacząco zakłócać tę sferę. W trosce o dobry sen warto zawsze wieczorem wyłączać Wi-Fi. W przeciwnym razie mogą pojawić się trudności z zasypianiem a nawet bezsenność.

5. Może wywoływać raka

Badania naukowe pokazują, że częsta ekspozycja na Wi-Fi uaktywnia komórki nowotworowe. Rak jest jedną ze współczesnych chorób cywilizacyjnych, a przyczyniać się do jego powstawania ma właśnie między innymi promieniowanie elektromagnetyczne.  

6. Zwiększa ryzyko chorób układu krążenia

Fale elektromagnetyczne mogą fizycznie wpływać na przyspieszenie akcji serca. Osoba, która tego doświadcza, może czuć się podobnie, jak na skutek stresu (kiedy również serce zaczyna szybciej bić). Taka zwiększona częstość akcji serca to jedna z przyczyn chorób układu krążenia, w tym zawału.

Źródło: zdroweporadniki.pl [content:0_23014,0_16875,0_27168,0_23404:CMNews]  
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy