fot. Fotolia.pl

Wibrator zamiast lubrykantów, jeśli chcesz zajść w ciążę

Czy wiesz, że planując zajście w ciążę, nie wskazane jest używanie lubrykantów podczas współżycia? Sprawdź dlaczego.
Aneta Grinberg
fot. Fotolia.pl
Wiele par, odkąd zaczęło planować współżycie tak, by począć dziecko, zaczyna mieć problem z odpowiednim podnieceniem i co za tym idzie odpowiednią wilgotnością podczas zbliżenia. Specjaliści jednak zdecydowanie przestrzegają przed nadmiernym stosowaniem wszelkiego rodzaju lubrykantów parom, które chcą zajść w ciążę. Dlaczego?

Żele intymne nie sprzyjają poczęciu

Większość ekspertów jest bowiem zgodna co do tego, że lubrykanty, zwłaszcza te produkowane na bazie wazeliny i olejków do masażu, nie tylko mieszają się z wydzieliną szyjkową i uniemożliwiają jej spełnienie zadania, ale również zmieniają odczyn pH w pochwie, czyniąc ją wyjątkowo nieprzyjaznym miejscem dla nasienia. Niektóre środki nawilżające są wręcz toksyczne dla plemników i zabijają je na samym początku ich misji. Uważa się, że nawet tak naturalny lubrykant jak ślina, należy do kategorii środków plemnikobójczych. Dlatego również nie zaleca się parom starającym się począć dziecko stosowania choćby intymnych żelów na bazie wody, jak również domowych preparatów, takich jak oliwka z oliwek lub białko jajka.
 
Czytaj też: 4 pozycje w których najłatwiej zajść w ciążę
 
Redakcja poleca: Dziecko chodzi na palcach – czy to norma, czy zaburzenie? [WIDEO]
Przyczyn, dlaczego dziecko chodzi na palcach, może być wiele – od niegroźnych po powody chorobowe, np. porażenie mózgowe lub obciążenia genetyczne. Chodzenie na palcach u dziecka wymaga konsultacji ze specjalistą, aby w razie potrzeby wdrożyć leczenie.

Sprawdzaj skład lubrykantów - czy nie szkodzą nasieniu

Niektórzy specjaliści uważają, że bardzo niewielka ilość lubrykantów na bazie wody nie zaszkodzi plemnikom ani planom spłodzenia potomka, lecz jeśli można to zaleca się pozostawienie ich  w nocnej szafce do czasu zajścia w ciążę.
Na rynku dostępne są też lubrykanty reklamowane jako nieszkodliwe dla nasienia. Ich producenci twierdzą, że składem przypominają one  śluz wytwarzany przez szyjkę macicy i maja one takie samo pH jak nasienie, które dzięki owym preparatom czuje się w „pochwie jak w domu”.

Polecamy: Jak zajść w ciążę
 

Może zamiast nawilżania wibrator?

Jeżeli próby poczęcia dziecka zamieniły współżycie w obowiązek, postarajcie się wykrzesać z siebie więcej namiętności. Poświęćcie czas na grę wstępną, może wprowadzając dodatkowe urozmaicenie – wibrator. Jego używanie jest bezpieczne gdy staracie się o dziecko. Pamiętajcie tylko o zachowaniu higieny (mycie gadżetów erotycznych wodą z mydłem).

Czytaj też: Afrodyzjaki z sex shopu

Oceń artykuł

Ocena 5 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy