GRY
 
 

Więcej czasu!

Chcesz sprawić, aby Twoja doba zamiast 24 miała 27 godzin? To naprawdę nic trudnego!


To marzenie każdej młodej mamy. Od kiedy urodziło się dziecko, doba niewyobrażalnie się skurczyła. A obowiązków zamiast ubywać, z każdym miesiącem przybywa. Oto 19 sposobów, dzięki którym zaoszczędzisz nawet kilka godzin dziennie...

Każdego wieczoru kładziesz się do łóżka z postanowieniem uporządkowania życia. Planujesz, jak wszystko zorganizować, by dać radę licznym obowiązkom i znaleźć trochę wolnego czasu dla siebie. Następnego dnia... klapa. Znowu jak szalona miotasz się między pracą, domem, dzieckiem. Niestety, idealne plany rzadko dają się wcielić w życie. Ale są triki, które pozwolą
Ci wywalczyć trochę wolnego czasu.

1. Proś o pomoc
Rada banalna i bardzo... skuteczna. Nie zamieniaj się w Zosię-samosię, która uważa, że nikt tak dobrze nie posprząta, ugotuje, zajmie się dzieckiem. Może Twój mąż nie odkurzy tak dokładnie jak Ty, ale za to, gdy będzie sprzątał, dostaniesz pół godziny wolnego.

2. Zapomnij o drobiazgach
Pranie, sprzątanie czy zmywanie to rutynowe zajęcia – naprawdę nie warto poświęcać im zbyt wiele czasu. Nic złego się nie stanie, gdy wazon na odkurzonej półce stanie dwa centymetry dalej niż poprzednio, a obiad będzie się składał z jednego, a nie trzech dań.

3. Ubrania kupuj z głową
Unikaj tych, które trzeba prać ręcznie – to dodatkowa praca. Wybieraj jednakowe skarpetki, oszczędzisz tym czas na składanie ich w pary. Dziecku kompletuj ubranka tak, by jak najwięcej rzeczy do siebie pasowało. Gdy obleje się soczkiem, zmienisz mu tylko koszulkę, a nie całe ubranko.

4. Korzystaj ze słoiczków
I innych gotowych (i zdrowych) potraw. Nie musisz codziennie gotować dziecku świeżej zupki – ta ze słoiczka jest równie pożywna, a jej przygotowanie ogranicza się do kilku minut podgrzania. Musy owocowe z kubeczka są gotowe w ciągu sekundy.
A mrożonki są zdrowsze niż przechowywane zimą warzywa, a do tego już obrane i pokrojone!

5. Rozdziel obowiązki
Umów się z mężem, co które z was robi w domu. Takie jasne określenie obowiązków mobilizuje. Łatwiej Ci będzie nie odkładać swoich zadań, np. prania, jeśli wiesz, że on potem poprasuje.
Redakcja poleca: Jaką rolę w twoim dzieciństwie odegrała babcia? [SONDA ULICZNA]
O to, jaką rolę w naszym dzieciństwie odegrała babcia zapytaliśmy przechodniów. W niedzielę obchodzimy Dzień Babci i z tej okazji życzymy wszystkim babciom dużo zdrowia i uśmiechu!

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj