GRY

2-letnia dziewczynka zgubiła się w lesie [WIDEO]

Maleństwo wiele wycierpiało, tęskniło za mamą, bało się, było głodne. Błąkało się po lesie całą noc i wiele godzin następnego dnia! Szukało swojej mamy, która trafiła do szpitala. Co robić, aby nie dopuścić do tak dramatycznej sytuacji?
2-letnia dziewczynka zaginęła w lesie
fot. Facebook/tvn24
Do dramatu doszło w amerykańskim stanie Georgia pod koniec czerwca. Dziewczynka wyszła z domu nocą, prawdopodobnie bardzo tęskniła za swoją mamą, która niedawno trafiła do szpitala. Jak to się stało, że nikt z dorosłych nie był przy dziecku i go nie upilnował? Moment odnalezienia dziecka zarejestrowała kamera, którą miał przy sobie jeden policjantów.

Wielogodzinny stres i poszukiwania

Policjanci od kilku godzin przeczesywali leśne gąszcza w pobliżu domu. Zdawali sobie spraw, że tak małe dziecko nie mogło odejść zbyt daleko. Niebezpieczeństw czyhających na dziecko znajdujące się w tak traumatycznej sytuacji jest tak wiele, że była to walka z czasem. Na szczęście po godzinie 16 dotarli do dziewczynki.Na nagraniu słychać płacz dziecka. "To płacz dziecka, dziecko tam jest!" – krzyczy jeden z policjantów. W tle słychać, że łączy się z koordynatorem akcji i przekazuje informacje o odnalezieniu dziewczynki. Mundurowi biegną w stronę dziecka. Są zdenerwowani, ale i szczęśliwi, że udało się uniknąć tragedii. "O Boże, kocham Cię! Dzięki!" – mówi jeden z nich. Bierze malutką na ręce. Uspokaja ją. "Już jesteśmy z tobą" – mówi. Drugi z mundurowych podaje dziecku telefon, aby mogło usłyszeć głos mamy.

Co zrobić, gdy dziecko zgubi się w lesie?

Nie wiadomo jakie były okoliczności tego, że tak mała dziewczynka mogła nocą wyjść z domu i nikt z opiekujących się nią osób tego nie zauważył! Z pewnością sprawa będzie wyjaśniana przez policję. To dramatyczne wydarzenie to przede wszystkim przestroga, aby zawsze być w pobliżu dziecka i mieć tak zabezpieczone drzwi i okna, aby maleństwo nie było w stanie ich samo otworzyć.

Warto też pamiętać o kilku zasadach bezpieczeństwa przebywania lesie, które od najmłodszych lat dziecka można mu przekazywać. Zwłaszcza że mamy wakacje i z pewnością będzie wiele okazji do leśnych wycieczek.

Pamiętaj, aby:
  • po lesie spacerować zawsze blisko siebie, nie tylko na odległość wzroku; w lesie teren nie jest równy, są w nim m.in. dziury wykopane przez zwierzęta;
  • nauczyć dziecko zasady, że jeśli dojdzie do rozwidlenia dróg, ma zawsze czekać na was i nie iść dalej;
  • nauczyć dziecko, że jeżeli zgubi się w lesie, powinno zostać w miejscu i nie odchodzić, próbując samemu odnaleźć rodziców;
  • jeszcze przed wycieczką nauczyć dziecko wołania np. Mamo, tato, hop, hop, na wypadek ewentualnego zgubienia się.
Także my rodzice powinniśmy pamiętać o tym, aby nie przemieszczać się - zostać w miejscu, w którym dziecko zginęło nam z oczu. Jeśli nie odpowiada na nasze wołanie, wezwać policję. Ratownikom łatwiej będzie odnaleźć dziecko, jeśli rodzice wskażą miejsce, gdzie zorientowali się, że go nie ma. Niestety, bardzo często dorośli w panice zupełnie nie potrafią tego zrobić.

Koleżanka redakcyjna ma swój własny sposób na to, aby jej mała córeczka nie zgubiła się nie tylko w lesie, ale i w każdych innych dużych skupiskach ludzi. Nakłada dziecku na szyję gwizdek. Malutka wie, że ma go użyć, jeżeli doszłoby do sytuacji, że rodzice zniknęli jej z oczu. Proste i skuteczne! A wy, w jaki sposób chronicie wasze dzieci przed zaginięciem. Podzielcie się swoim doświadczeniem w komentarzach.

Źródło: tvn24, mamazone.pl, dziennik pl

Zobacz też: 
Redakcja poleca: Wybieramy kask rowerowy dla dziecka (video)
Sprawdź, czym się kierować kupując kask rowerowy dla dziecka. Jakie cechy powinien posiadać dobry kask dla dziecka.
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Szczepimy, bo kochamy!

Zimowy wypoczynek