wielki dzień pszczół
fot. materiały prasowe

Weźcie udział w rodzinnych atrakcjach z okazji Wielkiego Dnia Pszczół

Świat przyrody kryje przed nami jeszcze wiele tajemnic. Bo czy uwierzycie, że pszczoła może mieć filetowy kolor a niektóre gatunki mieszkają w jamkach w ziemi? Tych i wielu innych niesamowitych faktów na ich temat możecie dowiedzieć się już 8 sierpnia.
wielki dzień pszczół
fot. materiały prasowe
Już 8 sierpnia odbędzie się IV ogólnopolski Wielki Dzień Pszczół w ramach programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”. Tego dnia w kilkudziesięciu placówkach przyrodniczych odbędą się pszczele gry terenowe i wiele innych atrakcji edukacyjnych. Warto odwiedzić wybraną placówkę w okolicy i poznać intrygujący świat pszczół!

Rodzinne atrakcje z pszczołami

Na uczestników obchodów – tych starszych i tych młodszych - czeka niezwykła gra terenowa, której uczestnicy wcielą się w rolę pszczołowatych i przeżyją jeden dzień z ich życia. Będą pokonywać kolejne zadania i walczyć o ekologiczne nagrody. Wśród wielu atrakcji zaplanowano także ciekawostki na temat pszczołowatych, rozmowy z pszczelimi ekspertami, a także możliwość poznania 5 Zasad Przyjaciół Pszczół. Chętni wezmą udział w wycieczkach z przewodnikiem oraz edukacyjnych grach i zabawach. Spotkanie będzie także okazją do posmakowania pszczelich wyrobów, ale przede wszystkim - inspiracją do tworzenia Miejsc Przyjaznych Pszczołom. Szczegóły można znaleźć na stronach www wybranych placówek oraz na stronie programu: www.pomagamypszczolom.pl. Atrakcje będą nieodpłatne i dostosowane dla uczestników w różnym wieku. Coś dla siebie znajdą zarówno seniorzy jak i najmłodsi miłośnicy pszczół i przyrody.
Redakcja poleca: W lesie – pszczoły – film
Jak nazywa się domek pszczół mieszkających w lesie? Kto kiedyś zajmował się pszczołami? Zapraszamy do obejrzenia filmu.

Ty też możesz pomóc

- Moim marzeniem jest, by ludzie chcieli zazieleniać i ukwiecać pyłko- i nektarodajnymi roślinami każdy skrawek ziemi wokół siebie. Mądrze i świadomie korzystali z bogactwa rodzimych gatunków i tworzyli z nich kaskady kwiatów i zieleni. Dla nas, ale i dla pszczół. A tak naprawdę moim największym marzeniem jest, aby Polacy nie bali się pszczołowatych, ciut lepiej je znali i rozpoznawali rośliny, którymi warto się otaczać ze względu na potrzeby pożytecznych owadów. Taki jest cel tegorocznych atrakcji przygotowanych przez nas i partnerskie placówki z okazji Wielkiego Dnia Pszczół - zdradza Katarzyna Dytrych, przyrodnik i ekspert programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”.
 
Będzie się działo! Zapraszamy serdecznie!
Listę miejsc, w których odbędą się rodzinne atrakcje znajdziecie na stronie Wielkiego Dnia Pszczół.
Oceń artykuł

Ocena 4 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy