Animacja "Wielka Moc" Stowarzyszenia Moc Wsparcia
fot. YouTube/Stowarzyszenie Moc Wsparcia

Ten krótki film wyjaśnia, jak ważna jest więź rodzica z dzieckiem. Zobacz go koniecznie!

Dlaczego rodzic jest najważniejszą osobą w życiu dziecka? Ta animacja to cenna lekcja dla każdego rodzica!
Hanna Szczesiak
Animacja "Wielka Moc" Stowarzyszenia Moc Wsparcia
fot. YouTube/Stowarzyszenie Moc Wsparcia
Więź między dzieckiem a opiekunem nawiązana już w pierwszych latach życia ma ogromny wpływ na życie dziecka w przyszłości. Od relacji z rodzicami zależą relacje z innymi ludźmi i umiejętność funkcjonowania w społeczeństwie. Animacja "Wielka Moc" pokazuje, jak ważni dla dziecka są rodzice i jak wiele może mu dać ich obecność.

Kampania "Wielka Moc" uczy rodziców budowania więzi

W Czeladzi ruszyła kampania społeczna "Wielka Moc" Stowarzyszenia Moc Wsparcia. Elementem kampanii jest krótka animacja o budowaniu więzi pomiędzy dzieckiem a rodzicami. Jej bohaterem jest kilkuletni Robert. Animacja pokazuje 3 modele wychowania dziecka: pierwszy, w którym rodzice okazują synkowi wsparcie i zachęcają go do odkrywania świata, drugi, w którym mama chłopca próbuje chronić go przed światem i trzeci, w którym tata ignoruje potrzeby synka i nie zwraca na niego uwagi. Model wychowania wybrany przez rodziców kształtuje dziecko i ma wpływ na decyzje podejmowane przez nie w przyszłości. Twórcy animacji przekonują, że tylko bliskość rodzica, budowanie trwałej więzi i zaangażowanie pomogą dziecku stać się odważnym, wrażliwym i ciekawym świata dorosłym.

Zobaczcie animację, naprawdę warto!
 
Redakcja poleca: Filary Rodzicielstwa Bliskości: 1. Bądź blisko dziecka [WIDEO]
Rodzicielstwo bliskości to sposób wychowania dzieci oparty na budowaniu silnej więzi emocjonalnej rodziców z maluchem, czułej opiece i stawianiu mądrych granic. Podstawą RB jest 7 filarów. Psycholożka Agnieszka Stein mówi, co oznacza 1. z nich: Bądź blisko dziecka.

Relacja dziecko-rodzic jest najważniejsza

Animacja kończy się słowami: "Twoja obecność oraz dostępność emocjonalna w życiu dziecka pomaga mu nabrać pewności, że poradzi sobie w świecie, a kiedy będzie potrzebowało, poprosi kogoś o pomoc. Jesteś większy, mądrzejszy i silniejszy, a wielka moc to wielka odpowiedzialność". To klucz do zrozumienia przesłania twórców kampanii. Bycie rodzicem to ogromna odpowiedzialność – to od rodzica zależy, jakim człowiekiem będzie jego dziecko w przyszłości. Słuchanie dziecka, bycie otwartym na jego potrzeby, reagowanie i wspieranie to podstawy więzi, która zaprocentuje w przyszłości.

Co myślicie o takim modelu wychowawczym? Zgadzacie się, że wasze obecność, bliskość i zrozumienie to najważniejsze, co możecie dać dziecku?

Zobacz także: 4 typy więzi dziecko-rodzic: Zobacz, jaka jest wasza więź!

Źródło: YouTube, Facebook
Oceń artykuł

Ocena 5 na 10 głosy

Zobacz także

Popularne tematy