GRY
 
 

Wielka Parada Smoków

24–26.08.2012r., Krakowskie smoki Groteski na Średniowiecznym festynie staromiejskim JAKUBY już od piątku w Zgorzelcu.

teatr groteska kraków
Wielka Parada Smoków Teatru Groteska uświetni Jakuby, czyli Święto Starego Miasta w Zgorzelcu. To coroczne, trzydniowe spotkania z historią średniowiecza, tańcem, muzyką, teatrem i rzemiosłem. Staromiejski festyn zyskał już rangę najatrakcyjniejszego wydarzenia kulturalno-rozrywkowego w regionie, organizowanego zawsze w ostatni weekend sierpnia. W wielu miejscach na urokliwym Przedmieściu Nyskim odbywają się koncerty, spektakle i pokazy tańców dawnych, a rzemieślnicy prezentują swoje rękodzieło nawiązujące do dawnych epok.
Na staromiejskim festynie nie zabraknie także smoków Teatru Groteska!

W sobotę i niedzielę na Przedmieściu Nyskim będzie można spotkać wielkogabarytowe unoszące się w powietrzu, zapierające dech w piersiach stwory, zaprojektowane i wykonane w pracowniach Teatru Groteska, które przybyły na tę okazję specjalnie z Krakowa.
Na przygotowanych kramach handlowych i stoiskach rzemieślników zobaczyć można m.in. pracę średniowiecznego skryby, cyrulika, rymarza i rogodzieja. Atrakcją jest też średniowieczna mennica, gdzie wszyscy chętni mogą poznać tajniki bicia monet.

Na Święto Starego Miasta zapraszają MDK w Zgorzelcu, Muzeum Łużyckie, Miejska Biblioteka Publiczna oraz władze samorządowe Zgorzelca.
Redakcja poleca: Jaką rolę w twoim dzieciństwie odegrała babcia? [SONDA ULICZNA]
O to, jaką rolę w naszym dzieciństwie odegrała babcia zapytaliśmy przechodniów. W niedzielę obchodzimy Dzień Babci i z tej okazji życzymy wszystkim babciom dużo zdrowia i uśmiechu!

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj