Wielkanocne ozdoby - kurczaczek wielkanocny - [WIDEO]

Przygotuj z dzieckiem wielkanocne ozdoby. Przygotowanie wielkanocnego kurczaczka będzie świetną zabawą dla małego dziecka, które jest na razie za małe np. na wycinanki. Zobacz film z prostym instruktażem do wykonania przez małe dziecko.
Ozdoby na Wielkanoc są zazwyczaj związane z wiosną, budzącą się przyroda i symbolami życia i odrodzenia, bo przecież takim świętem jest Wielkanoc. Dzieci uwielbiają wyklejanki i na pewno się ucieszą z przygotowywania ozdoby wielkanocnej z modeliny lub plasteliny. Możecie wykonać girlandę z zajączkami wielkanocnymi do powieszenia albo właśnie kurczaczka wielkanocnego. Takiego kurczaczka możecie powiesić na lodówce lub postawić na parapecie w kuchni, by pomieszczenie nabrało wiosennego klimatu.

Ozdoby na Wielkanoc z dzieckiem - kurczaczek wielkanocny

Do przygotowania ozdoby wielkanocnej, czyli kurczaczka wielkanocnego będziesz potrzebowała:
  • modeliny/plasteliny
  • kolorowego papieru
  • koralików, cekinów, guzików z oczkami
  • piórek

Jak zrobić kurczaczka? - instrukcja krok po kroku

  1. Z modeliny uformuj kulkę, a następnie rozgnieć ja na płasko na stole. To będzie brzuszek kurczaczka.
  2. Z drugiej, mniejszej kulki, uformuj okrągłą główkę.
  3. Później zrób i doklej do niej dziobek i oczka z guzików wielkanocnego kurczaczka. To początek ozdoby na Wielkanoc, która w całości będzie mieścić się na kartce.
  4. Następnie weź kartkę kolorowego papieru przyklej na niej brzuszek i główkę kurczaczka.
  5. Kolejno doklej po bokach skrzydła z piórek, a na dole nóżki.
  6. Możesz dokleić ozdoby z koralików i cekinów.
Taka wielkanocna ozdoba będzie idealna do ozdobienia pokoju lub podarowania ozdoby jako prezentu od zajączka od dziecka np. dla babci.

Inne wielkanocne ozdoby

Ze starszym dzieckiem możesz tez przygotować bardziej skomplikowane ozdoby jak np. girlanda z zajączkami wielkanocnymi albo wspólnie możecie zabrać się za malowanie pisanek. Przy okazji dekorowania i zabawy, opowiedz dziecku o wielkanocnych tradycjach i zwyczajach. Maluch na pewno będzie pytał co oznacza wielkanocny kurczaczek i dlaczego przed Wielkanocą chodzimy święcić pokarmy w koszyczku.

Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy