Wielkanocne ozdoby - zajączek wielkanocny [WIDEO]

Włącz dziecko w wielkanocne przygotowania. Przygotuj z nim wielkanocne ozdoby, np. zajączka, który symbolizuje Wielkanoc. Niech wasz dom w te święta wielkanocne wygląda kolorowo - wykorzystaj nasz instruktaż.
Przygotowywanie wielkanocnych ozdób to ważny element przygotowywania się razem z dzieckiem do świąt. Możesz wtedy zapoznać malucha z tradycjami i religijnym aspektem świat, ale też wyjaśnić mu w prostych słowach, dlaczego święcimy koszyczek wielkanocny w sobotę przed Wielkanocą albo dlaczego symbolem tych świąt są pisanki.

Ozdoba na Wielkanoc – zajączek wielkanocny

Do przygotowania zajączka wielkanocnego będziecie potrzebowali:
  • modelina/plastelina
  • kolorowy papier
  • koraliki, guziki, oczka
Przygotowanie takiej ozdoby na Wielkanoc jest naprawdę proste, a dziecko na pewno się ucieszy, że może przygotować razem z rodzicami dekoracje na święta wielkanocne, które ozdobią jego pokój lub kuchnię w czasie Wielkanocy.
Kiedy już będziecie mieli wszystkie potrzebne elementy, kierujcie się kolejnymi krokami instrukcji przygotowania zajączka wielkanocnego na papierze.
  1. Z kulki szarej modeliny lub plasteliny uformujcie kulkę i rozgniećcie ją na kartce kolorowego papieru.
  2. Z kolejnych fragmentów o odpowiednich kolorach przygotujcie uszy, brzuszek, ręce i nóżki zajączka wielkanocnego.
  3. Następnie uformuj z plasteliny oczy i buźkę. Na miejsce oczu możesz też przykleić gotowe koraliki z oczami.
  4. Z koralików zrób ubranko oraz ozdoby ubioru dla wielkanocnego zajączka.

Inne ozdoby na Wielkanoc

Oprócz zajączka wielkanocnego, który może zdobić np. waszą kuchnię, możecie też przygotować inne ozdoby wielkanocne. Na kartce papieru i przy użyciu modeliny czy plasteliny możecie też razem z dzieckiem wykonać kurczaczka wielkanocnego albo możecie wydrukować kolorowankę na Wielkanoc i podczas kolorowania opowiedzieć dziecku trochę o świętach wielkanocnych i tradycjach związanych z Wielkanocą.

Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy