GRY
 
 

Wielki powrót „LATA MUMINKÓW”

W październiku Wrocławski Teatr Lalek zaprasza codziennie od wtorku do niedzieli na spektakl „Lato Muminków”.

wydarzenia, Wrocławski Teart Lalek
fot. Wrocławski Teart Lalek
„Lato Muminków” to zdecydowanie największy przebój Wrocławskiego Teatru Lalek.
Niezwykle rzadko zdarzają się widowiska, które cieszą się takim zainteresowaniem, że grać je można codziennie przez trzy i pół miesiąca. Dowodem popularności „Lata Muminków” są liczby: przedstawienie grane było bez przerwy od 23 X 2010 do 13 II 2011. W tym czasie odbyło się 113 przedstawień, które obejrzało prawie 26 i pół tysiąca Widzów!

Jeżeli ktoś nie widział jeszcze „Lata Muminków”, teraz ma szansę nadrobić zaległości! W październiku spektakl grany jest codziennie poza poniedziałkami.

Spektakl jest oparty na wątku teatralnym "Lata Muminków" Tove Jansson. Podczas powodzi w dolinie Muminki trafiają do tajemniczego opuszczonego budynku, który okazuje się być teatrem. Spotykają tam szczurzycę Emmę, która staje się ich przewodniczką, oraz niezbyt sympatycznego dozorcę - Paszczaka.

Bohaterowie - a wraz z nimi i Dzieci - zapoznają się z tajemnicami teatru. Poznają kulisy przygotowywania spektakli oraz tajniki pracy nad rolą, projektowania scenografii i kostiumów - w końcu zaś przekonują się, że "Teatr to coś najpiękniejszego na świecie. W teatrze pokazuje się ludziom, jakimi mogliby być, gdyby tylko trochę się postarali."

Akcja przestawienia zaczyna się w Ogrodzie Staromiejskim, następnie podzielone na grupy dzieci oprowadzane są po różnych zakamarkach teatru, gdzie poznają kolejne etapy przygotowywania spektaklu. Przedstawienie przenosi dzieci w świat Tove Jansson - świat pogodny i przyjazny, a jednocześnie niezwykle tajemniczy. Przepiękne kostiumy zostały stworzone z szacunkiem dla utrwalonego w świadomości małych czytelników wizerunku Muminków. Radosne piosenki z zabawnymi tekstami dzieci będą śpiewać razem z aktorami - i z pewnością zapamiętają je na długo.

Scenariusz: Mariusz Urbanek
Inscenizacja i reżyseria: Mariusz Kiljan
Kostiumy i scenografia: Monika Graban, Radek Dębniak
Muzyka: Sambor Dudziński
Występują: Anna Bajer, Kamila Chruściel, Jolanta Góralczyk, Radosław Kasiukiewicz, Patrycja Łacina-Miarka, Edyta Skarżyńska, Krzysztof Grębski, Marek Koziarczyk, Konrad Kujawski, Tomasz Maśląkowski, Sławomir Przepiórka, Paulina Skłodowska

Prawa autorskie do sztuki reprezentują:
The Finnish Dramatist’s Union
ADiT Elżbieta Manthey

Więcej informacji »
Redakcja poleca: 10 najczęściej popełnianych błędów wychowawczych
Starasz się być świetnym rodzicem, a twój maluch nadal jest niegrzeczny? Czasem warto spojrzeć na siebie, by odkryć, gdzie leży problem...

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj