wydarzenia, teatr groteska

Wielkie Oko Groteski

17-21.11.2011r., Czterometrowe nadmarionety, czyli 365 dni do Festiwalu Materia Prima 2012
wydarzenia, teatr groteska
Zapraszamy na niezwykłe happeningi teatralne, które odbędą się w najbliższych dniach w Krakowie!
Ich producentem jest Scena dla Dorosłych Teatru Groteska.

Celem tych, jedynych w swoim rodzaju, plenerowych akcji będzie promocja jednego z najbardziej oczekiwanych festiwali – Materia Prima. II Międzynarodowy Festiwal Teatru Formy, który rozpocznie się w Krakowie dokładnie za rok 17 listopada 2012r.

Teatr Groteska postanowił już teraz świętować zbliżający się Festiwal.

Na mieszkańców Krakowa i turystów czeka niespodzianka. Zobaczą na własne oczy niesamowite nadmarionety, ogromne lalki teatralne (4 m wysokości), które pod „Wielkim Okiem Groteski” będą spacerować po ulicach Krakowa.

Przyjdź i zobacz fascynujące stwory!


17 listopada (czwartek) – Rynek Główny w Krakowie – godz. 14.00-17.00

18 listopada (piątek) – Plac Nowy – godz. 18.00-21.00

21 listopada (poniedziałek) – Miasteczko Studenckie AGH – godz. 14.00-17.00


O Festiwalu
W ubiegłym roku powołany został  do życia międzynarodowy Festiwal dedykowany teatrowi formy, który wpisuje się w tradycje polskiego plastycznego teatru autorskiego twórców takich jak Tadeusz Kantor czy Józef Szajna…

Zaprezentowany został teatr autorski i odważny, teatr o zdecydowanej plastyce i wyrazistym światopoglądzie. Otwarta struktura festiwalowych spektakli pozwoliła na indywidualizm poruszania się w interpretacyjnej przestrzeni. Przed widzami stanęło wyzwanie odczytania spiętrzonych w poetyckim obrazie znaków i metafor.  Pokazaliśmy teatr nieograniczonej myśli, emocji i wyborów dla wolnych ludzi, gotowych na kontemplację piękna.

W listopadzie 2012 roku (17-24 listopada) odbędzie się druga edycja Festiwalu, który wstrząsnął światem kultury i teatru. Zaprezentujemy jeszcze ciekawsze osiągnięcia najwybitniejszych twórców teatru plastycznego zza mórz i oceanów!

Większość prezentacji stanowić będzie prapremierowe pokazy na polskich scenach, niektórzy artyści zagoszczą w Polsce po raz pierwszy.  Zaprosiliśmy spektakle atrakcyjne, malownicze, widowiskowe, nagradzane na renomowanych festiwalach. Tak przygotowany program Festiwalu umożliwi wyjątkowy charakter teatralnego spotkania.

W ramach Festiwalu wystąpią światowe sławy teatru plastycznego. Tworzą go artyści, którzy wybrali język plastycznych środków ekspresji: obraz, dźwięk, ruch ciała, animację form, kompozycję, kolor, światło, rytm. W ich teatrze słowo pełni rolę podrzędną wobec obrazu. Swoje idee realizują poprzez różnorodne i często przenikające się gatunki teatralne: teatr maski, teatr lalek, operę, teatr tańca i ruchu, happening, akcje i instalacje plastyczne, działania cyrkowe. To teatr poetycki, a przy tym niesłychanie dynamiczny.

Gwarantujemy wykwintną kompozycję międzynarodowych produkcji wybitnych artystów teatru plastycznego!

więcej »
Redakcja poleca: Jak nie krzyczeć na dziecko – jak przestać krzyczeć? Jak krzyk wpływa na dziecko? [WIDEO]
Jeśli zastanawiasz się, jak nie krzyczeć na dziecko, najważniejszy krok do sukcesu masz już za sobą. Krzyczenie na dziecko przynosi bowiem fatalne skutki i wyrabia w maluchu nawyk rozwiązywania problemów podniesionym głosem. A to nie jest dobry kapitał na przyszłość. Psycholog wyjaśnia, czy można krzyczeć na dziecko, i jak przestać to robić.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy