Wielkie pakowanie

Stoisz pośród stosu ubrań, zabawek, słoiczków z zupkami, zabawek. I kompletnie nie wiesz, jak to zmieścić do walizki! Przejrzyj wszystko jeszcze raz. A potem zabierz tylko te rzeczy, które są niezbędne.
Są mamy, które na wakacje zabierają turystyczny telewizor, frytkownicę, lokówkę i całe mnóstwo innych „drobiazgów”. Jeśli masz do dyspozycji samochód typu bus, możesz go zapakować po sufit. Tylko po co? Weź to, co naprawdę potrzebne.

Pierwszej potrzeby
Dla maluszka spakuj taki zapas ubrań, by móc odpuścić sobie pranie (małe ciuszki nie zajmują wiele miejsca). Zabierz coś na cieplejsze i na chłodniejsze dni. Konieczny jest sweterek, kurtka, a dla starszaka płaszcz przeciwdeszczowy i kalosze.
Dla niemowlęcia musisz zabrać wszystkie środki, których normalnie używasz do pielęgnacji (obowiązkowe: mydełko, krem do pupy, „mokre” chusteczki). Jeśli smyk korzysta z pieluszek, koniecznie zabierz zapas jednorazowych. Przydadzą się mu także specjalne do pływania. Koniecznie pamiętaj o kremach do opalania z filtrami.

Dla bezpieczeństwa
Po to, by niemowlę dobrze się czuło w nowym miejscu, zabierz dla niego ulubiony kocyk lub jasiek. Nie zapomnij o parasolce przeciwsłonecznej do wózka. W ośrodku, do którego jedziecie, pewnie nie będzie bezpiecznego dla malca łóżka ze szczebelkami. Może więc warto zabrać dla niego turystyczne łóżeczko? Twoje dziecko podczas snu na pewno z niego nie wypadnie. Prawdziwym wakacyjnym utrapieniem (nie tylko w Polsce) mogą być komary i kleszcze. Spakuj moskitierę (na wózek) oraz środki odstraszające owady.
Pamiętaj też o zabraniu dokumentów: książeczki zdrowia dziecka i twojej legitymacji ubezpieczeniowej (zapisz w notesie numer telefonu do waszego pediatry, gdyby konieczna była konsultacja). Spakuj też wszystkie leki, które często bierze malec (to ważne, jeśli np. ma alergię).

Do zabawy
Jeżeli wybieracie się nad morze, dowiedz się, czy będziecie mieć do dyspozycji parawan i parasol na plażę. Jeśli tak, nie musisz ich zabierać. Weź za to matę do siedzenia na piasku lub leżak. Obowiązkowym wyposażeniem jest sprzęt plażowy dla smyka: wiaderko, łopatka, foremki, dmuchane kółko do pływania i „rękawki”. Niezależnie od tego dokąd jedziecie, nie zapomnij też o ukochanych pluszakach malca, książeczkach, grach. Do tego jeszcze aparat fotograficzny. I... w drogę!

Niezbędne dokumenty

1. dowód osobisty lub paszport
2. książeczka zdrowia dziecka
3. legitymacja ubezpieczeniowa

mtj_dopisek.gif


Redakcja poleca: Jak przewozić małe dziecko na rowerze? (video)
Sprawdź, na co zwrócić uwagę wybierając fotelik rowerowy dla dziecka. Poznaj cechy dobrego fotelika rowerowego.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Popularne tematy