GRY
 
 

Wiemy, jak nazwać dziecko, by odniosło sukces!

Wybór imienia dla dziecka może mieć wpływ na jego przyszłość – przekonują socjologowie. Zgadzacie się z tym?

Dziewczynka napisała na brzuchu mamy imię nienarodzonego braciszka
fot. Fotolia
To, jak traktują nas inni, wpływa na nas samych i na naszą tożsamość – przekonuje Irena Cieślińska, dziennikarka i naukowczyni.

Jakie imię warto nadać dziecku?

  • Osoby o łatwych do wymówienia imionach osiągają większe sukcesy zawodowe. Według danych serwisu LinkedIn, najczęstsze imiona wśród prezesów i prezesek to Piotr, Bob, Jack, Bruce i Fred oraz Sally, Debra, Cynthia i Carolyn.
  • Posiadacze łatwych i niezbyt wymyślnych imion są bardziej lubiani.
  • Osoby o popularnych imionach mają większe szanse na znalezienie dobrej pracy (za wyjątkiem branży IT).
  • Dodanie do pierwszego imienia inicjałów kolejnych imion zwiększa prestiż.
Jak przekonuje Cieślińska, od przeznaczenia zapisanego w imieniu można jednak uciec. Przykładem jest prezydent USA Barack Obama, który na drugie imię ma Hussein.
Redakcja poleca: Najpopularniejsze imiona 100 lat temu [WIDEO]
Zobacz, jakie imiona dla dziewczynki i dla chłopca były najpopularniejsze w czasach naszych dziadków i pradziadków. Niektóre nadal są bardzo modne!

Popularne czy oryginalne?

Choć naukowcy przekonują, że łatwe i popularne imiona gwarantują sukces i popularność, rodzice coraz chętniej się nadają dzieciom oryginalne, wyróżniające się imiona. Za kilka lat, w przedszkolach i szkołach spotkają się Jasie, Adasie i Benjaminki, Zosie, Lenki i Dżesiki. 

Wymyślne imiona z pewnością się wyróżniają, jednak mogą być źródłem problemów. Dorosły z obco brzmiącym imieniem, może mieć trudności np. w urzędach. Dla tych, którzy jeszcze nie zdecydowali, jakie imię wybrać, mamy 5 rad, które z pewnością ułatwią wybór.

Wierzycie w to, że imię ma tak duże znaczenie w życiu człowieka? Jak mają na imię wasze pociechy?

źródło: wysokieobcasy.pl
Doładuj
Przeładuj