Wiemy, kiedy zdejmiemy maseczki
fot. Adobe Stock

Wiemy, kiedy ZDEJMIEMY MASECZKI – jest deklaracja ministra!

Noszenie maseczek w Polsce obowiązuje już od ponad roku. Na horyzoncie, za sprawą słów ministra zdrowia, pojawiła się szansa na poluzowanie tego obostrzenia. Adam Niedzielski postawił jednak jeden warunek.
Joanna  Biegaj
Wiemy, kiedy zdejmiemy maseczki
fot. Adobe Stock
W związku z tym, że rząd ostatnio przedłużył aktualne obostrzenia – uchylenie nakazu noszenia maseczek wydaje się mało realne w najbliższym czasie. Minister zdrowia zapowiedział jednak, że szanse na to wcale nie są całkowicie przekreślone. Wszystko jednak zależy od rozwoju pandemii koronawirusa – przede wszystkim tego, czy liczba zachorowań zacznie spadać. 

Kiedy zdejmiemy maseczki?

Jedna z internautek zapytała na Twitterze ministra zdrowia o to, kiedy nastąpi poluzowani nakazu noszenia maseczek. Zasugerowała, że rząd mógłby wprowadzić zasady, które obowiązywały w lecie 2020 roku.

„Panie ministrze, a może zróbcie tak, jak było w zeszłym roku w okresie letnim (oczywiście, jeśli sytuacja na to pozwoli), tzn. maski na zewnątrz tylko wtedy, gdy nie jesteśmy w stanie utrzymać dystansu od innych?”, napisała internautka.

Odpowiedź Adama Niedzielskiego brzmiała: „Pójdziemy w tę stronę przy mniejszej liczbie zachorowań”

Sypią się mandaty za brak maseczek

Nie każdy obywatel jednak stosuje się do obowiązujących obostrzeń. Konsekwencją tego są mandaty i wnioski do sądu o ukaranie. Każdego dnia o to, by zasady mające na celu walkę z koronawirusem były respektowane, dba ok. 20 tys. policjantów. 

„Między innymi po stwierdzeniu nieprzestrzegania nakazu zasłaniania ust i nosa od początku działań nałożono 426 tysięcy mandatów, skierowano ponad 61 tysięcy wniosków o ukaranie do sądu oraz ponad 268 tysięcy osób pouczono”
 – poinformował inspektor Mariusz Ciarka, rzecznik prasowy Komendy Głównej Policji.

Źródło: tvn24.pl

Zobacz także: 
Redakcja poleca: Suche utonięcie i wtórne utonięcie: objawy, przyczyny, pierwsza pomoc
Suche utonięcie różni się od wtórnego, do którego może dojść nawet 3 dni po kontakcie z wodą. Trzeba wiedzieć, na co zwracać uwagę, aby nie dopuścić do tragedii. Zobacz, jakie są objawy wtórnego i suchego utonięcia oraz dowiedz się co robić, gdy zauważysz któryś z nich u swojego dziecka.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy