GRY
 
 

Wiemy, kim chcą zostać dzieci, jak dorosną! Odpowiedź może cię zdziwić...

Policjant? Tancerz? Może superbohater? Wiesz, kim chce zostać w przyszłości twoje dziecko? Badanie zlecone przez Barbie pokazuje, że pragnienia dzieci są inne, niż mogliby przypuszczać dorośli...

Chłopiec marzy o zostaniu astronautą
fot. Fotolia
Lalka Barbie to kobieta pracująca – co do tego nikt nie powinien mieć wątpliwości. Choć jest przed 60, wciąż świetnie wygląda i realizuje swoje marzenia. Do tego samego zachęca dzieci!

Kim polskie dzieci chcą zostać w przyszłości?

Na zlecenie Barbie, grupa badawcza Ipsos przeprowadziła badanie "Możesz być, kim chcesz". Polskie dzieci w wieku od 3 do 9 lat miały odpowiedzieć na jedno łatwe pytanie: kim chcesz być w przyszłości? Wyniki są zaskakujące! Maluchy wcale nie marzą o byciu superbohaterem, rycerzem Jedi czy astronautą. Zawody, które wymieniały, są o wiele bardziej przyziemne... Zobaczcie sami:Dzieci czerpią z życia codziennego. Najczęściej wymieniane zawody to lekarz, strażak, policjant i nauczyciel. Który z dzisiejszych 40-latków nie marzył w dzieciństwie, żeby zostać strażakiem? Jak pokazuje badanie Barbie, niewiele się zmieniło! Warto dodać, że aż 20% dzieci marzy o zawodach artystycznych – chcą być  piosenkarzami, tancerzami czy aktorami. Zadaniem rodzica jest zachęcanie dziecka do spełniania marzeń i mądre wspieranie w dążeniu do upragnionego celu.

Oprócz wzorów, dla dzieci ważna jest wolność marzeń oraz fakt, że nie stawia się im ograniczeń. Istotne jest, by nie mówić, że coś nie jest dla nich – nie klasyfikować "to nie jest dla chłopców" czy "dziewczynkom nie wypada...". Badanie "Barbie Możesz być kim chcesz" doskonale obrazuje tę wolność, która przejawia się dziś w marzeniach niektórych dziewczynek, które pragną zostać lekarzami, strażakami, informatykami, architektkami czy inżynierami - wyjaśnia dr Jacek Wasilewski.

Jakie są marzenia waszych dzieci? A może pamiętacie własne pragnienia z dzieciństwa?

Czytaj także: Jak zapewnić dziecku bezpieczną przyszłość

źródło: materiały prasowe Tailor Made PR
Redakcja poleca: 10 najczęściej popełnianych błędów wychowawczych
Starasz się być świetnym rodzicem, a twój maluch nadal jest niegrzeczny? Czasem warto spojrzeć na siebie, by odkryć, gdzie leży problem...
Doładuj
Przeładuj