bliźnięta przepuklina przeponowa
fot. facebook Mason & Hawk

Więź między bliźniętami jest niesamowita!

Aż trudno uwierzyć, że jednego z bliźniaków nie ma już z nami...
Ewa Podleśna-Ślusarczyk
bliźnięta przepuklina przeponowa
fot. facebook Mason & Hawk
Gdy dotarło do nas to zdjęcie, wydawało nam się, że to tylko urocza fotografia bliźniaków. Po chwili zauważyliśmy, że jedno z dzieci wygląda na chore i podłączone jest do maszyn podtrzymujących życie. Gdy jednak poznaliśmy historię tej rodziny, trudno nam było powstrzymać łzy.

Tommy i Brendy to małżeństwo, które z niecierpliwością oczekiwało bliźniąt, które miały przyjść na świat w sierpniu. Hawk i Mason urodzili się poprzez cesarskie cięcie, jednak Hawk, trafił na odział intensywnej terapii. Zdiagnozowano u niego wrodzoną przepuklinę przeponową, która hamuje wzrost płuc. 

Blisko 2 tygodnie bliźnięta były oddzielone od siebie, Mason rozwijał się prawidłowo i mógł być z rodzicami, a Hawk przebywał na OIOM-ie. Rodzice wraz z lekarzami podjęli decyzję, by maluchy mogły poleżeć razem i zdjęcie, które wówczas wykonano jest absolutnie niesamowite!

Gdy Mason poczuł, że jest w pobliżu brata, od razu wyciągnął do niego dłoń, położył na rączce Hawka i uśmiechnął się. Dla rodziców było to niezwykłe przeżycie i cudowna pamiątka, gdyż... 6 dni później, maleńki Hawk zmarł.Zdjęcie ze spotkania bliźniąt wzbudziło ogromny zachwyt na całym świecie. Wszyscy cieszyli się wraz z rodzicami i życzyli szczęścia. Potem zaczęły napływać kondolencje i wyrazy wsparcia w tych trudnych chwilach. 

To jedno zdjęcie to dowód na to, jak silna jest więź pomiędzy bliźniętami. Jak czułe są dla siebie w czasie życia płodowego, jak bardzo potrzebują bliskości drugiej osoby.

My także przyłączamy się do kondolencji. Wierzymy, że Mason wypełni pustkę jaka pojawiła się po śmierci Hawka. Dużo zdrowia!

Jak Twoje bliźnięta zachowywały się po porodzie?

Czytaj: Prawdziwe historie, w oczekiwaniu na bliźnięta...
 
Redakcja poleca: Ortopedyczne wskazania do cesarskiego cięcia
Kiedy ortopeda może zalecić poród przez cesarskie cięcie?
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy