ludzie w trakcie wigilii online
fot. Adobe Stock

Wigilia online - pomysły, jak spędzić wigilijny wieczór z bliskimi online

Wigilia online co prawda nie da nam możliwości uściskania najbliższych, jednak jest to dobre rozwiązanie w tym trudnym dla wszystkich czasie. Te święta będą wyjątkowe... Zróbcie wszystko, by były także radosne.
Joanna Biegaj
ludzie w trakcie wigilii online
fot. Adobe Stock
Wigilia online - świętowanie w takiej formie czeka pewnie większość z nas. Z racji pandemii koronawirusa i wprowadzonych ograniczeń związanych z liczbą uczestników podczas Wigilii nie będziemy mogli spotkać się ze wszystkimi bliskimi nam osobami. Wyjściem z tej trudnej sytuacji jest postęp technologiczny. Wigilia online zagwarantuje bezpieczeństwo, ale da też możliwość kontaktu i wspólnego świętowania.

Spis treści:
 1. Wigilia 2020 online - pomysły
 2. Wigilia klasowa online
 3. Wigilia firmowa online

Wigilia 2020 online - pomysły

 • Eleganckie ubranie – przede wszystkim nie traktujcie Wigilii, jak normalnego dnia, a wieczerzy nie jedzcie w formie zwykłej kolacji. Niech mimo odległości od bliskich będzie to wyjątkowy wieczór. Zadbajcie o odświętne, wyjątkowe ubranie. Przecież rodzina będzie widzieć was tak samo, jak na żywo.
 • Świąteczna atmosfera – pamiętajcie o odpowiedniej świątecznej atmosferze. Choinka w tle? Idealnie! Nie zapomnijcie zapalić światełek na niej. Możecie także pozapalać świeczki, dodadzą magii wnętrzu waszego domu i będą cieszyć oczy rozmówców.
 • Wspólna modlitwa i opłatek – w tym roku nie połamiecie się z najbliższymi opłatkiem „na żywo”, jednak możecie zrobić to wirtualnie. Fizycznie każdy z was przecież będzie miał opłatek. Nie musicie rezygnować też ze wspólnej modlitwy. Niech prowadzi ją jedna osoba, a reszta modli się odrobinę ciszej.
 • Wspólne śpiewanie kolęd – tego także nie musicie odpuszczać. W tym przypadku możecie śpiewać wszyscy razem. W końcu nie chodzi o idealne wykonanie i dźwięki bez zakłóceń, a o radość z kolędowania.
 • Wierszyki i kolędy - dzieci mogą także pochwalić się ozdobami świątecznymi, które wykonały. Z pewnością maluchy będą mieć też dużo frajdy, gdy będą mieć możliwość, by już indywidualnie zaśpiewać jakąś kolędę lub powiedzieć świąteczny wierszyk. Dziadkowie będą zachwyceni!
 • Rozpakujcie razem prezenty – dostawanie prezentów jest czymś szalenie miłym, ale nie oszukujmy się... chwalenie nimi również :) Każdy z uczestników na pewno będzie ciekawy, co dostały inne osoby, więc możecie zaprezentować otrzymane podarki.
 • Quizy – gdy zaczniecie się powoli nudzić, sięgnijcie po świąteczne quizy, np. quiz „Kevin sam w domu”. Pamiętajcie jednak, by nie krzyczeć, gdy znacie odpowiedź. Niech jedna osoba zadaje pytanie, a odpowiada na nie ta, która pierwsza się zgłosiła.  
 • Anegdoty świąteczne - pomylenie prezentów, przesolony barszcz? Z  pewnością w każdej rodzinie są jakieś anegdoty i śmieszne wspomnienia związane ze świętami Bożego Narodzenia. Poopowiadajcie je sobie, śmiech teraz jest bardzo ważny! 

Wigilia klasowa online

Sytuacja uczniów nagle uległa zmianie. Kiedyś codziennie widywali się ze szkolnymi kolegami, pandemia i nauka zdalna aktualnie skutecznie to uniemożliwia. Wigilia klasowa online będzie świetnym pomysłem. Codziennie, owszem, odbywają się lekcje zdalne, jednak uczniowie nie mogą w tym czasie ze sobą porozmawiać, pośmiać się wspólnie, poopowiadać, co u nich słychać. Teraz będzie taka możliwość. Kontakt dzieci ze sobą i swobodna rozmowa są bardzo ważne, bo z pewnością maluchy są za sobą bardzo stęsknione.

Wigilia firmowa online

Wigilia firmowa online będzie okazją do... poplotkowania! By wyróżnić to „spotkanie” nie ubierajcie się w eleganckie ubrania (nie oznacza to jednak sportowej bluzy!). Postawcie raczej na świąteczny luz. Szef w sweterku z reniferem? Idealnie! Księgowa w pięknej opasce z rogami renifera? Tak, bawcie się! Chodzi o to, żebyście się zrelaksowali. Jest wam to teraz bardzo potrzebne, po wielu miesiącach stresu. Zadbajcie o odpowiednią atmosferę, by nikt nie czuł presji pracy.

Zobacz także: 
Redakcja poleca: Musisz je zobaczyć - najciekawsze prezenty świąteczne dla przedszkolaka - VIDEO
Szukasz prezentu dla dziecka? Sprawdź nasze propozycje prezentów świątecznych dla dzieci w wieku przedszkolnym.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy