GRY
 
 

Wikingowie w Muzeum Zabawek i Zabawy

9.09.2012r., godz.12.00-16.00 Zmagania wojowników, szkolenie małych wojów oraz odtwarzanie życia wczesnośredniowiecznego w Muzeum Zabawek i Zabawy

Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach
Udział z zabawach bezpłatny.
 
Klub Historyczny HIRD w ramach IX Pikniku Naukowo-Historycznego zaprezentuje na dziedzińcu Muzeum swoje zainteresowania związane z żywym przedstawianiem dziejów. Motywem przewodnim pikniku będzie: „Zabawa, zabawki i opowieści wczesnego średniowiecza od Polski do Skandynawii”. W czasie spotkania będzie możliwość:- zobaczyć, dotknąć, posłuchać, posmakować i pobawić się w rytm wczesnośredniowiecznego życia.

W trakcie trwania pikniku będą dostępne dla wszystkich gości stoiska gdzie bezpośrednio będzie można uczestniczyć w codziennym życiu ludzi z przed ponad. 1000 lat. Wśród atrakcji na pikniku nie zabraknie zielarki, miejsca ze strojami z epoki, kuchni czy kilku punktów z zabawami dla dzieci. Dowiemy się jak grać w hub czy hnefatafl, gra zwana również szachami wikingów. Mniejsi uczestnicy zabaw będą uczyć się jak stać się dzielnym wojownikiem na placu małych wojów. Chętni będą mogli rzucić wyzwanie dorosłym wojom uzbrojonym w repliki uzbrojenia z czasów gdy na naszych ziemiach najczęściej można było spotkać Słowian. Dla wszystkich o bardziej pokojowym nastawieniu zostaną zaprezentowane tańce oraz śpiewy. W trakcie pikniku zaprezentuje się zespół odtwarzający muzykę z tamtych czasów.
Goście będą mogli także wzbogacić swoją wiedzę historyczną bezpośrednio obcując z replikami, gospodarze pikniku chętnie opowiedzą o swoich pasjach i historiach związanych z kulturą sprzed X wieków.

MUZEUM ZABAWEK I ZABAWY
25 – 367 Kielce,
pl. Wolności 2,
tel.: 41 34 440 78, 041 34 337 00,
fax: 41 34 448 19
e-mail: poczta@muzeumzabawek.eu
Rezerwacja tel. 41 343 37 06
 
Redakcja poleca: Czy zapisać dziecko na piłkę nożną? – zobacz film
O karierze piłkarskiej marzy niejeden chłopak i niejedna dziewczynka. Ale aby taką karierę zrobić, trzeba zacząć trenować od małego. Zresztą na treningi piłki nożnej warto zapisać dziecko nie (tylko) z powodów ambicjonalnych. Dlaczego? Zobacz film z treningu Akademii Piłkarskiej Legia Warszawa.
Doładuj
Przeładuj