Wiktoria, jako pierwsza z pięcioraczków, opuszcza szpital
fot. Adobe Stock

Pierwsza z pięcioraczków opuściła szpital! Premier dał rodzicom bardzo kosztowny prezent

Wiktoria, jako pierwsza z pięcioraczków, w niedzielę opuściła szpital i wróciła do domu. Stan pozostałych dzieci jest stabilny. Rodzice maluchów dostali od premiera wyjątkowy prezent, który z pewnością ułatwi im codzienne funkcjonowanie z taką gromadką dzieci.  
Joanna  Biegaj
Wiktoria, jako pierwsza z pięcioraczków, opuszcza szpital
fot. Adobe Stock
Pięcioraczki z Gniezna urodziły się 17 stycznia w poznańskiej klinice. Poród odbył się w 29. tygodniu ciąży, a zaangażowanych w niego było aż 30 pracowników szpitala. Na świat przyszły cztery dziewczynki i jeden chłopiec: Anastazja, Klara, Laura, Wiktoria i Maksymilian. Rodzice dzieci mogą liczyć na pomoc od prezydenta, premiera, a także władz lokalnych. 

Wiktoria opuściła już szpital

„Dzisiaj ze szpitala wychodzi Wiktoria i wraca z rodzicami do domu” - poinformował rzecznik prasowy Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu Lesław Ciesiółka.

Wypowiedział się również na temat stanu pozostałych dzieci: „Dzieci dorastają, nabierają wagi. Od ich stanu zdrowia, wyników badań, będzie zależało, kiedy będą mogły dołączyć do siostry i rodziców”.

Kosztowny prezent od premiera

Pod koniec stycznia Andrzej Duda wsparł rodziców pięcioraczków praktycznym prezentem. Teraz premier Mateusz Morawiecki spotkał się z rodzicami maluchów i podarował im rodzinny samochód. Poinformował o tym za pośrednictwem mediów społecznościowych: „Dumnym rodzicom poznańskich pięcioraczków pogratulowałem Laury, Klary, Anastazji, Wiktorii i (rodzynka) Maksymiliana i przekazałem kluczyki do rodzinnego auta”.

Premier zaznaczył, że taka rodzina to wielkie szczęście, ale także wielkie wyzwanie. Wyraził także nadzieje na to, że w Polsce będzie się rodziło więcej dzieci: „Oby było nas, Polaków, coraz więcej!”.

Źródło: wiadomosci.radiozet.pl, Facebook

Zobacz także: 
Redakcja poleca: Joga w ciąży – asany dozwolone i zakazane [WIDEO]
Joga w ciąży to dobry pomysł pod warunkiem, że zajęcia prowadzi doświadczony instruktor, który potrafi dopasować praktykę jogi do potrzeb i możliwości ciężarnych. Dzięki jodze w ciąży można łagodzić ciążowe dolegliwości, zapobiegać im oraz z większą łatwością przetrwać poród. Jednak czy jogę w ciąży można praktykować już w pierwszym trymestrze? Sprawdź, jakie asany są dozwolone, a jakie zakazane oraz dowiedz się więcej o jodze w ciąży.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy