Wiktoria, jako pierwsza z pięcioraczków, opuszcza szpital
fot. Adobe Stock

Pierwsza z pięcioraczków opuściła szpital! Premier dał rodzicom bardzo kosztowny prezent

Wiktoria, jako pierwsza z pięcioraczków, w niedzielę opuściła szpital i wróciła do domu. Stan pozostałych dzieci jest stabilny. Rodzice maluchów dostali od premiera wyjątkowy prezent, który z pewnością ułatwi im codzienne funkcjonowanie z taką gromadką dzieci.  
Joanna  Biegaj
Wiktoria, jako pierwsza z pięcioraczków, opuszcza szpital
fot. Adobe Stock
Pięcioraczki z Gniezna urodziły się 17 stycznia w poznańskiej klinice. Poród odbył się w 29. tygodniu ciąży, a zaangażowanych w niego było aż 30 pracowników szpitala. Na świat przyszły cztery dziewczynki i jeden chłopiec: Anastazja, Klara, Laura, Wiktoria i Maksymilian. Rodzice dzieci mogą liczyć na pomoc od prezydenta, premiera, a także władz lokalnych. 

Wiktoria opuściła już szpital

„Dzisiaj ze szpitala wychodzi Wiktoria i wraca z rodzicami do domu” - poinformował rzecznik prasowy Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu Lesław Ciesiółka.

Wypowiedział się również na temat stanu pozostałych dzieci: „Dzieci dorastają, nabierają wagi. Od ich stanu zdrowia, wyników badań, będzie zależało, kiedy będą mogły dołączyć do siostry i rodziców”.

Kosztowny prezent od premiera

Pod koniec stycznia Andrzej Duda wsparł rodziców pięcioraczków praktycznym prezentem. Teraz premier Mateusz Morawiecki spotkał się z rodzicami maluchów i podarował im rodzinny samochód. Poinformował o tym za pośrednictwem mediów społecznościowych: „Dumnym rodzicom poznańskich pięcioraczków pogratulowałem Laury, Klary, Anastazji, Wiktorii i (rodzynka) Maksymiliana i przekazałem kluczyki do rodzinnego auta”.

Premier zaznaczył, że taka rodzina to wielkie szczęście, ale także wielkie wyzwanie. Wyraził także nadzieje na to, że w Polsce będzie się rodziło więcej dzieci: „Oby było nas, Polaków, coraz więcej!”.

Źródło: wiadomosci.radiozet.pl, Facebook

Zobacz także: 
Redakcja poleca: Piniata – jak ją zrobić? Instrukcja krok po kroku (film)
Piniata to coraz popularniejszy element dziecięcych przyjęć. Przedstawiamy prosty sposób, jak samodzielnie zrobić efektowną piniatę. Choć nie jest to skomplikowane, warto zabrać się do pracy z odpowiednim wyprzedzeniem, aby piniata zdążyła wyschnąć.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy