Wiosenny spacer z brzuszkiem

Uff, zima się wreszcie kończy! Nie musisz się martwić, że fikniesz kozła na oblodzonym chodniku ani zakładać grubego płaszcza. No i możesz wreszcie iść na długą przechadzkę bez ryzyka, że zamienisz się w sopel lodu!
kobieta, mama, ciąża, brzuszek, spacer, wiosna
Po co właściwie ci ten spacer? Powodów, żeby się na niego wybrać, jest wiele. Umiarkowany ruch na świeżym powietrzu dotlenia organizm – twój i rozwijającego się w twoim brzuchu maluszka. Pozwala ci zachować dobrą kondycję, zmniejszyć ciążowe dolegliwości (np. bóle kręgosłupa czy głowy), przy tym nie obciąża nadmiernie, nie naraża na kontuzje, nie wymaga ekstraumiejętności ani wybitnej formy. W dodatku wiosenne słońce dodaje energii i poprawia nastrój, co po ponurej polskiej zimie ma ogromne znaczenie. Dlatego:

Wybierz piękne miejsce
Kilka rundek wokół bloku to znacznie lepsze rozwiązanie niż siedzenie w domu przed telewizorem, jednak gdy tylko możesz, zadziałaj ambitnie
– wybierz się do parku lub lasu, słowem gdzieś, gdzie nie jeżdżą samochody i czuć zapach mokrej ziemi, a nie spalin.

Ciesz się wiosną!
Wiosenny spacer to świetna okazja, żeby się skutecznie zrelaksować. Nie zmarnuj jej: nie myśl o tym, ile będzie kosztować wyprawka, nie zastanawiaj się, czy na pewno wybrałaś dobry szpital. Nie teraz! Podczas spaceru spróbuj pobyć tu i teraz. Zwolnij, rozejrzyj się, posłuchaj, powąchaj, weź kilka głębokich oddechów. Spróbuj spojrzeć na świat tak, jakbyś widziała go po raz pierwszy. Już niedługo będziesz go tak pokazywać swojemu maleństwu!

Poszukaj towarzystwa
A może nie lubisz po prostu spacerować sama? Zaproponuj przechadzkę komuś, z kim warto spędzić trochę czasu. Na ogół tak pędzimy, że nie mamy czasu na długie rozmowy. Spacer to świetna okazja, by nagadać się do syta.

Zadbaj o swoją wygodę
Twoje stopy mogą być teraz spuchnięte, więc niewykluczone, że potrzebne ci będą nowe, o numer większe buty. Choć nie ma już lodu ani śniegu, mogą się przydać antypoślizgowe podeszwy (błoto też jest śliskie), zwłaszcza że zmienił się twój środek ciężkości i łatwiej o utratę równowagi. Nie bierz zbyt wielu rzeczy (czy na pewno potrzebna ci szczotka do włosów i puderniczka?), najlepiej weź tylko komórkę. Po co cokolwiek dźwigać? My, kobiety, często zapominamy o tym, jaka to frajda poruszać się bez dyndającej u boku torebki.

Tylko się nie przemęczaj
Ciąża, zwłaszcza zaawansowana, to nie jest dobry moment na wyczerpujące wyprawy, dlatego idź na spacer, a nie forsowny rajd w trudnym terenie. Nawet jeśli przed ciążą byłaś twarda niczym Iron Man, teraz twoja wydolność jest mniejsza. Nie wykłócaj się z własnym organizmem. Jeśli ci mówi: „mam dość”, po prostu odpocznij.
Redakcja poleca: Pielęgnacja skóry twarzy w ciąży: lato
Wiosną i latem skóra twarzy przyszłej mamy może sprawiać problemy. Hormony sprawiają, że lubi się przetłuszczać, więc powstają zaskórniki i niedoskonałości, a słońce może powodować przebarwienia, czyli ostudę. Jak pielęgnować skórę twarzy latem, podpowiada Izabela Czernuszczyk, kosmetyczka z warszawskiego salonu Studio Style.

Ocena (1 ocena)

5.0
Więcej:
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Wsparcie dla rodziców

Badania przyszłej mamy