GRY
 
 

Wiosna, ach to ty

Pochłonięta nową rolą mamy, przestałaś zauważać samą siebie. Rytm dnia wyznacza Ci twoje maleństwo. Pobudka, karmienie, zabawa, spacer, zakupy. Czas złapać oddech!

kobieta, wiosna
Wskakujesz w swój domowy uniform, dżinsy i koszulkę, i tak mija dzień za dniem. Do tego dochodzi zmęczenie. Bywa, że porozrzucane klocki, nieodpowiedni komentarz męża czy zabawa malucha zakazanym przedmiotem powodują, że stajesz się wybuchowa i nerwowo reagujesz na błahe i niewarte zachodu sprawy.

Czas, byś zrobiła wiosenne porządki w samej sobie. Odzyskasz w ten sposób energię i będziesz czerpać radość z życia i bycia mamą. Pora, byś zadbała o siebie. Zanim jednak zrzucisz zimowy płaszcz i pobiegniesz do kosmetyczki, do fryzjera lub do sklepu po kolejną parę dżinsów, stań przed lustrem i popatrz na siebie serdecznie.

Całkiem nowa ja
Tak, to ty. Twoje ciało w ostatnim czasie przeszło niesamowitą drogę: ciąża, poród, karmienie. Wówczas, dbając o siebie, stosując odpowiednią dietę, tak naprawdę troszczyłaś się o swoje maleństwo. Teraz, patrząc w lustro, nie poznajesz osoby, która w nim się odbija. Dziwisz się, że twoje ciało nie powróciło do stanu sprzed ciąży. Może i rzeczywiście jesteś trochę bardziej zaokrąglona, brzuch już nie ten sam, a od nieprzespanych nocy miewasz niekiedy podkrążone ze zmęczenia oczy i poszarzałą twarz, ale… to nadal jesteś ty. I choć twoje odbicie dalekie jest od ideału, zaakceptuj zmiany, jakie zaszły. To przecież nowa ty! Wystarczy tylko, że zadbasz trochę o siebie.
Pomogą ci w tym: lustro, odpowiednia dieta, wiara w siebie.

Jestem aktywna
Zamiast zwykłego spaceru do parku, wskocz w sportowe buty i wygodny strój i wybierz się z wózkiem na marszobieg. Bieganie dodaje energii, wyzwala pozytywne myślenie. Sprzyja też znajdowaniu ciekawych pomysłów. Nie musisz zapisywać się do klubu fitness. Możesz gimnastykować się na dywanie, bawiąc się z malcem. To od małego nauczy go aktywności fizycznej.
Pomogą ci w tym: sportowe obuwie, karimata, wesoła muzyka.

Mój nowy styl
Twoja szafa wypchana po brzegi rzeczami sprzed ciąży z pewnością nie napawa optymizmem: jednobarwne i stonowane stroje do biura. A dżinsy i T-shirty, w których teraz biegasz, to dla ciebie kamuflaż i wymówka. No bo każda młoda mama dobrze wie, że przy dziecku, małym odkrywcy, trzeba być przede wszystkim ubraną wygodnie. Ale przecież możesz wyglądać modnie! Zwiewne sukienki w kwiaty, tuniki we wzory zdadzą egzamin przy okazji niejednej plamy po zupce lub soczku. A ty będziesz wyglądać kobieco i ukryjesz pewne niedoskonałości swojej figury.
Pomogą ci w tym: sukienka w kwiaty, kolorowa tunika, seksowna bielizna.

Mój dzień
Przyzwyczajona do ustalonego rytmu dnia w pracy, nie potrafisz teraz odnaleźć się w domowym chaosie: zaległe pranie, prasowanie, przygotowanie posiłków... Ale przecież w domu również możesz funkcjonować według wyznaczonego rytmu. Dlatego przygotuj sobie listę priorytetów na tydzień czy miesiąc, na której oprócz domowych obowiązków zaznacz jeden dzień wyłącznie dla siebie i swoich potrzeb. To pozwoli ci złapać oddech. Pamiętaj, nawet supermama musi kiedyś zregenerować siły!
Pomogą ci w tym: kalendarz, Internet, gotowy obiadek w słoiczku.
Redakcja poleca: Zobacz, jak Anna Dereszowska znalazła talent w sobie i co odkryła u swojej córki! [WIDEO]
"Szkoliłam rysunek, bo miałam być architektem" – mówiła aktorka podczas spotkania w Akademii 5.10.15. Zdradziła jedną ważną rzecz, która pomogła jej znaleźć klucz do tego, co chce w życiu robić!

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj